Kornea Nakli Bekleyen İşsiz Adama Umut Işığı

Giriş Tarihi: 3.7.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 22:22
’ta 29 yaşında geçirdiği bir hastalık nedeniyle görme yetisini kaybetmesi sonucu önce işinden, sonra eşinden olan Serdal Kazan’a yardım eli uzandı.
Tokat’ın Turhal ilçesinde 10 yıl önce geçirdiği bir hastalık nedeniyle görme yetisini kaybeden Serdal Kazan’ın maddi imkansızlıklar nedeniyle kornea nakli olamadığı yönündeki İHA’nın özel haberine Vali Can, duyarsız kalmadı. Vali Can’ın talimatı üzerine Turhal Devlet Hastanesi’nde muayene yapılan Serdal Kazan, GOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Kazan, yapılacak tetkiklerin ardından göz bankası listesine alınacağı bildirildi. Kazan’a uygun doku bulunduğunda ise kornea nakli yapma imkanına sahip olan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde bütün maddi boyutları Valilik tarafından karşılanmak üzere kornea nakli yapılacağı kaydedildi.
Öte yandan Serdal Kazan, görme yetisini kaybettikten sonra önce işinden, bir süre sonra da eşinden ayrıldığını, en çok 11 yaşına gelen oğlunu tekrar görebilmeyi istediğini söylemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kornea Nakli Bekleyen İşsiz Adama Umut Işığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN