Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güner “ Ekonomisine Kadınlarımızı Katmalıyız”

Giriş Tarihi: 8.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Güner “Trabzon Ekonomisine Kadınlarımızı Katmalıyız”
AK Parti Milletvekili aday adayı Ekonomist İsmail Cem Güner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Beşikdüzü’nde AK Parti Teşkilatı’nca düzenlenen etkinlikte partililerle kutladı.
AK Parti Hükümetleri Dönemi’nde Türkiye’de kadın istihdamına yönelik önemli hamleler yapıldığının ifade eden Güner, "Kadınlarımız baş tacımızdır. En kıymetli varlıklarımızdır. Onların değerini yılda sadece bir gün değil, her gün biliyoruz. Eğer toplumda kadının sosyal statüsünü layık olduğu düzeye çıkarabilirsek gelişmişlik yönünde önemli bir adım atmış olacağız” dedi.
Güner, kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanabilmelerinin gelişmiş ülkeler açısından önemine de değindiği konuşmasında, Trabzon’un çarpıcı bazı ekonomik verilerine de dikkat çekti. Güner “Trabzon Ekonomik gelişmişlikte Türkiye geneline baktığımızda 34. sırada yer alıyor. Bu durum ev içindeki huzur ortamını da olumsuz etkiliyor. Hane halkı refah puanı sıralamasında da 29. durumdayız. Bu sıralamayı değiştirmek için ekonomik tedbirleri bir an önce alıp yeni iş imkanları oluşturmalıyız. Çalışan, ekonomiye katkı yapan kadınlarımızın sayısını artırarak ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarını sağlamalıyız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güner “Trabzon Ekonomisine Kadınlarımızı Katmalıyız”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN