Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediyesi, Sorunları TEK TEK Ortadan Kaldırıyor

Giriş Tarihi: 8.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:17
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Sorunları TEK TEK Ortadan Kaldırıyor
’un Ortahisar ilçesi Bahçecik Mahallesi Bulut Sokak ile Çamoba Mahallesi’nin alt kısımlarının kanalizasyon sorunları TİSKİ tarafından gerçekleştirilen çalışma ile ortadan kaldırıldı.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ), Trabzon il genelindeki alt yapı sorunlarını ortadan kaldırmak için çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.
TİSKİ’nin gerçekleştirdiği çalışmalarla Ortahisar ilçesi Bahçecik Mahallesi Bulut Sokak ile Çamoba Mahallesi’nin alt kısımlarının kanalizasyon ihtiyaçları karşılandı. Hazırlanan proje kapsamında 8 Ekim 2014’te yapılan ihale sonucunda yüklenici firmaya 10 Ekim’de yer teslimi yapılması ile başlanılan çalışmaların tamamlanmasıyla söz konusu yerleşim yerlerinin kanalizasyon sorunları ortadan kaldırılmış oldu.
Zağnos Vadisi’nde yer alan ve bu hatta bağlanabilecek bütün yerleşim yerlerinin ana kolektöre taşınmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında 716 metre 500 mm çapında koruge boru döşendi ve 19 adet muayene bacası yapıldı.
Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, gerçekleştirilen çalışma ile Bulut Sokak’ın kanalizasyon ihtiyacının karşılandığını, Çamoba Mahallesi’nin alt kısımlarının kanalizasyon hattının da ilerisi düşünülerek döşendiğini söyledi.
Gümrükçüoğlu, “Trabzon il genelindeki içmesuyu ve altyapı sorunlarını ortadan kaldırmak için yoğun çalışmalar başlatmış bulunuyoruz. Bu kapsamda yürütülen bir çalışma daha tamamlandı. Bulut Sokak’ın kanalizasyon hattı yapılmış olduğu gibi ilerisi düşünülerek Çamoba Mahallesi’nin alt kısımlarının da kanalizasyon hattı döşendi. TİSKİ’nin bu şekilde il genelinde yürüttüğü çok sayıda çalışma var. Bu dönem sonunda il genelinde bu şekildeki pek çok sorunu ortadan kaldırmış olacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Sorunları TEK TEK Ortadan Kaldırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN