Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeyyat Kafkas’tan Ortak Akıl Çağrısı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Zeyyat Kafkas’tan Ortak Akıl Çağrısı
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Zeyyat Kafkas, kentin sorunlarına ortak akıl geliştirerek çözüm bulunabileceğini söyledi.
Genel Merkez mülakatları için Ankara’ya giden Kafkas, buradaki görüşmenin kendisi açısından son derece pozitif geçtiğini vurguladı. Komisyon heyetine, milletvekilliği tercihiyle ilgili bilgi verdiğini dile getiren Zeyyat Kafkas, sorulan soruları içtenlikle cevapladığını ve projelere bakış açısını heyete aktardığını söyledi.
Kentin genel yapısıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Kafkas, "Trabzon’un en önemli eksiği ortak bilinçle hareket edebilme yeteneğinden yoksun oluşumuz. Artık günümüzde bireysel tercihler ve yeteneklerle üstünlük sağlama imkanı son derece kısıtlı. Organize ve paylaşımcı bir yöntem geliştirmek zorundasınız. Kentlerin gelişimi de bu yönde sergileyeceği yeteneğe ve ortak hareket edebilme becerisine bağlı. Eğer bireysel egolarımızdan sıyrılıp ortak akıl oluşturma sürecine geçebilirsek, Trabzon insanın diğer özellikleriyle üzerinden kalkamayacağı sorun yoktur. Sonuçta kentimiz bu sayede, taşıdığı misyona uygun bir kimliğe bürünebilir. Kalkınmanın birinci şartı pozitif düşünerek bu ortak hamle zenginliğine sahip olmaktır" diye konuştu.
AK Parti döneminde özellikle yatırım anlamında Trabzon’da çok önemli projelere imza atıldığını savunan Zeyyat Kafkas, "DOKA Kalkınma Kurulu Başkanı olarak bu yatırımların içeriğini en iyi bilenlerden birisiyim. Bunlar mutlaka daha da geliştirilecek, proje anlamında yenileri eklenecektir. Hükümetimizin başlayan, devam eden, planlanan yeni projeleri söz konusu. Aday olup seçildiğim takdirde bu projelerin her birinin yakından takipçisi olacağımın bilinmesini isterim. Trabzon elbette bu güne kadar yapılanların çok daha fazlasını hak ediyor. Ekonomik, sosyal, kültürel ve turizm alanlarında bir dizi hamlelerimiz olacak. Bunları meclis bünyesine taşındığımız takdirde hayata geçireceğiz. Kitleyle sürekli iletişim halinde kalarak geri dönüşler alacağız ve ortak akılla Trabzon’a en iyi hizmeti getireceğiz" görüşünü savundu.
Trabzon’un önünü açacak en önemli projelerin başında Yatırım Adası Projesi’nin geldiğinin de altını çizen Kafkas, "Başkanı olduğum DOKA Kalkınma Kurulu’nun öncülüğünde hazırlanan bu proje zaten nasıl bir bakış açısına sahip olduğumuzun göstergesi. Başlattığımız misyonun devamında, Ankara’ya gittiğim takdirde takip edeceğim konularından başına bu proje geliyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeyyat Kafkas’tan Ortak Akıl Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN