Doka’dan Ordu-giresun Atağı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 13:08
Doka’dan Ordu-giresun Atağı
Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri haline gelen Doğu Karadeniz, doğal güzellikleri ve sunduğu tarihi, kültürel ve alternatif turizm aktiviteleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde yaptığı Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tanıtımından sonra Giresun ve Ordu ile ilgili yeni projeler geliştirmeyi hedefliyor.
Cidde’de yapılan tanıtımda Arap turistlerin en çok merak ettiği ve gitmek istedikleri iller olarak ön plana çıkan Ordu ve Giresun ile ilgili yeni tanıtım ve destinasyon çalışmaları başlatan DOKA, yurt dışından turistlerin bölgemize çekilmesi ve ekonomik bir değer oluşturulması noktasında ciddi çalışmalara start verdi.
Ordu ve Giresun’un Arap dünyasında daha iyi tanıtılması ve bu illerde yeni turizm destinasyonların oluşturulması, markalaşma, işbirlikleri ve ağ oluşturma konusunda önemli çalışmaları hayata geçirmek için hızlı bir şekilde çalışmalara başladıklarını ifade eden DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, “Cidde’de yaptığımız son tanıtımda gördük ki, Arap turistler Ordu ve Giresun’u çok merak ediyor ve buralara gidip gezmek, görmek istiyor. Bizde yükselen bu ilgiyi değerlendirme ve oluşan talepleri karşılamak için Giresun ve Ordu ile ilgili yeni stratejileri geliştirmeyi planlıyoruz. Umuyorum ki yapacağımız bu çalışmalarla bölgemiz turizmi daha da iyi noktalara gelecektir” diye konuştu.
Ordu Giresun Havalimanı’nın hayata geçmesiyle de o bölgenin daha da önemli bir destinasyon haline geleceğini ifade eden Kaldırım, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Doğu Karadeniz’de farklı alternatifler oluşturarak, bölgenin ulusal ve uluslararası ölçekte turizmde ön plana çıkarılmasını amaçladıklarını söyledi.
Doğu Karadeniz’i ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısının bir önceki yıla göre 2014 yılında yüzde 25 artarak 5 milyonu aştığını kaydeden DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, çok hızlı bir şekilde artan turist sayısına bağlı olarak; Artvin, Gümüşhane, Rize ve illerinde de talebi karşılayacak şekilde yeşil yol koridorunda yeni projeler üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doka’dan Ordu-giresun Atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN