Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğu Karadeniz Kruvaziyer Turizminde Büyüyor

Giriş Tarihi: 19.3.2015 17:49 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 17:55
Doğu Karadeniz Kruvaziyer Turizminde Büyüyor
Yeni bir destinasyon olarak geliştirilen ve son birkaç yıl içerisinde büyük ilgi gören Doğu Karadeniz Bölgesi, Amerika Birleşik Devletlerinin Florida Eyaletinde düzenlenen Kruvaziyer Turizmi Fuarında tanıtılıyor. Dün açılışı gerçekleştirilen ve üç gün sürecek olan fuar da kruvaziyer turizmi yeni sezon hazırlıkları için start verildi.
Dünyanın en büyük kruvaziyer turizmi sektörünü buluşturan Miami’de yüzlerce ülke kendi bölgelerinin tanıtımını yapıyor. Doğu Karadeniz Bölgesi kruvaziyer turizmde geçtiğimiz yıl yakaladığı çıkışı bu yıl daha da artırmak için Miami fuarında tanıtım yapıyor. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen fuar tanıtım standında bölgemizin tarihi, kültürü ve doğası tanıtılıyor.
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Sekreteri (DOKA) Çetin Oktay Kaldırım, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu stantta tanıtım çalışmalarına destek verdiler. Ziyaretçiler ile birebir ilgilenerek Doğu Karadeniz Bölgesi için yeni bağlantılara adım attılar. Birçok görüşmede bulunarak önümüzdeki sezon Doğu Karadeniz’e kruvaziyer gemilerin rotalarını çevirmelerine katkı sağladılar.
Miami Kruvaziyer Fuarında DOKA ve TTSO standı sektörden büyük ilgi gördü. Türkiye’nin Miami Başkonsolosu Özgür Kıvanç Altan, Washington Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Görkem Karakuş, Türkiye Kruvaziyer Birliği Başkanı ve İzmir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Demirtaş standı ziyaret ederek heyeti tebrik ettiler.
Miami Başkonsolosu Özgür Kıvanç Altan, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin kruvaziyer fuarında tanıtımının oldukça başarılı bulduğunu ifade etti. Yapılan tanıtımın Doğu Karadeniz’e yüksek katkı sağlayacağını kaydeden Altan, “Ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin dünya kruvaziyer turizmi pastasından pay almasına gösterdiğiniz katkılara teşekkür ediyorum” dedi.
Türkiye, Bu yıl da “Home Of Türkiye” imajıyla fuarda tanıtım yapıyor. Ayrıca Türkiye Kruvaziyer Birliği olarak İzmir ve Ege Bölgesi de kurvaziyer fuarında tanıtım çalışmalarında ülkemizi temsil ediyorlar. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’de sektörün daha da büyüme potansiyeli içerdiğini vurgulanırken özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi gibi yeni destinasyonların daha da ön palana çıkacağını vurgulayan DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, ”Bölgemiz artık kruvaziyer turizminde bilinen bir bölge olduk. Daha da gelişeceğini umuyoruz” dedi.
TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde kruvaziyer turizminde hedeflerin daha büyük olduğunu belirterek, geçtiğimiz yıl 40 cruise gemi ve 18 bin yolcunun aşılacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu Karadeniz Kruvaziyer Turizminde Büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN