Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dr. Küçük; “STÖ’ler Ve Esnaflar Ankara’da Danışmanım Olacak”

Giriş Tarihi: 22.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 17:31
Dr. Küçük; “STÖ’ler Ve Esnaflar Ankara’da Danışmanım Olacak”
Orman ve Su İşleri Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı AK Parti Milletvekili Aday Adayı Dr. Mahir Küçük, hafta sonunda da dur durak demeden esnaf ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programında üst düzey danışman olarak görev yapan deneyimli bürokrat, halkımızın ve esnafın dert ve sıkıntılarını daha iyi anlamak, algılamak için sık sık ziyaretler gerçekleştirdiğini belirterek, “Toplumumuzun önemli bir bölümü esnaf ve sanatkar kardeşlerimizden oluşmaktadır. Onların sıkıntı, talep ve beklentilerini yerinde dinlemek, çözüme kavuşturmak toplumumuzun huzur bulmasına ve geleceğe umutla bakmamıza vesile olacaktır” dedi.
Esnafın yaşadığı sıkıntıları kendi sıkıntısıymış gibi gördüğünü vurgulayan Dr. Küçük, “Bir ekonominin canlılığını koruması ve sürdürülebilir olması anlamında küçük işletmeler ve esnaf-sanatkarlar çok büyük önem arz etmektedir. Para kazanmaktan ziyade gönül kazanan, darda olana yardım eden, kendisi için istediğini komşusu için de isteyen esnafımızı yaşatmak zorundayız. Bu denli önemli olan esnaflarımıza sahip çıkmak bir mecburiyettir” dedi.
Toplumların sosyal hayatlarının ve düzeninin devam etmesi için sivil toplum örgütlerinin de önemine değinen Dr. Küçük, “STÖ’ler halkın ve temsil ettiği meslek gurubunun sözcüleridir. O meslek guruplarının sıkıntılarını en iyi onlar bilir. Eğer seçilirsem Ankara’da sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışacağımdan, onları danışmanım gibi göreceğimden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
AK Parti ile milletin iktidara geldiğini ve birlikte yönetme ilkesini benimsediklerinin altını çizen Dr. Küçük, STÖ’lerin ve esnafın kendileri için son derece önemli olduğunu ifade ederek, “Sivil toplum örgütleri ve esnafımızın, ülkemiz sosyal dengesi ve ekonomisi açısından üstlendikleri görev elbette ki çok önemli. Bizim yönetim anlayışımızda birlikte yönetme ilkesi vardır. Bunun gereğini yerine getiriyoruz. Esnafın talep ve beklentilerini dinlemek, varsa sorunlarının çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunmak üzere bugün ve bundan sonrada ziyaretlerimizi sıkça gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dr. Küçük; “STÖ’ler Ve Esnaflar Ankara’da Danışmanım Olacak”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN