Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asım Aykan Durmak Bilmiyor

Giriş Tarihi: 23.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 10:35
Asım Aykan Durmak Bilmiyor
Eski belediye başkanı ve milletvekili, AK Parti 25. Dönem Milletvekili Aday Adayı Asım Aykan, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti.
Burada Şube Başkanı Doç. Dr. Recep Nişancı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen tecrübeli siyasetçi, “Harita Mühendisleri Odamız ile arazi tabulaştırmasının bölgemizdeki etkileri başta olmak üzere, değişik konularda müzakerelerde bulunduk. Harita mühendisliğinin başlıca amacı; yaşadığımız yeryüzünü daha iyi anlamak, planlamak, düzenlemek, izlemek ve yönetmek için modern teknolojiye dayalı çeşitli mekansal tekniklerin geliştirilmesi ve kullanımı, ülke ihtiyaçlarına (planlama, mülkiyet, savunma vb.), mühendislik projelerine ve topluma yönelik çeşitli haritaların ve mekansal verilerin/bilgilerin üretimi, mekana ya da araziye ilişkin her türlü projenin yer yüzündeki (yatay ve düşey) konumunun hassas olarak belirlenmesidir. Arkadaşlarımız önemli projelerin üzerinde kafa yorup, başarılı çalışmalar çıkarmışlar, “Kendilerini kutluyorum. Gelişen ve her adımında büyüyen Trabzon’umuz üzerindeki detaylı çalışmalarını destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Ziyaretinin ardından yine sokaklara inen tecrübeli siyasetçi, Soğuksu mahallesinde esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Erdoğdu Yolu’nun genişletilmesi çalışması ile birlikte, bölgenin yepyeni bir yüzle tanıştığını belirten Aykan “Atapark ile Ahi Evren Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi arasında çift gidiş geliş olarak planlanan 3 km. uzunluğundaki Erdoğdu Yolu’nda, Trabzon’u bir Trabzon daha yapacak Kanuni Bulvarı ile çakışan bölüm olan Çatak-Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi arasını ise kamulaştırma çalışmalarıyla açtık ve açmaya da devam edeceğiz. Yolun bitmesiyle kuzey-güney kuşaklamasında bulunan mahallelerin problemleri de çözülecek. ’Söz verdiğimiz’ gibi sloganıyla çalışmalarını sürdürdük ve vaatlerimizi de bir bir hayata geçirdik. Yapım ve yıkım işlemlerinin son bulmasıyla Trabzon için en öncelikli projelerden birisi daha sonuçlanmış olacak. Çift gidiş-geliş olarak planladığımız Erdoğdu Yolu tamamlandığında, kentimizin önemli ulaşım arterlerinden biri olan bu yolda trafik sıkışıklığı sorunu çözüme kavuşmuş olacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asım Aykan Durmak Bilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN