Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asım Aykan Gittiği Her Yerde İlgi Görüyor

Giriş Tarihi: 24.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:59
Asım Aykan Gittiği Her Yerde İlgi Görüyor
AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Asım Aykan, gittiği her yerde yoğun ilgi ile karşılaşıyor.
AK Parti Trabzon’da milletvekili adaylarının tespiti çalışmaları kapsamında STÖ’lerin katılımıyla, “Kimleri adayımız olarak görmek istersiniz?” sorusu ile dün temayül yoklaması gerçekleştirirken, temayülün yapıldığı Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’ne gelen Aykan, burada yoğun ilgi gördü.
Yapılan temayülün önemine vurgu yapan AK Parti Trabzon Milletvekili Aday Adayı Asım Aykan, “Milletin partisi olarak, halkımızın sesine verdiğimiz önemi bir kez daha gösterdik” dedi. Aykan "Milletvekili aday belirleme süreci devam ederken partimiz STÖ’lere şehrinizde ‘Kimi aday görmek istersiniz? Sizce ilinize kim daha iyi hizmet eder?’ sorusunu sordu. Bu önemli kararı hep birlikte vermenin kıymetini partimiz STÖ’lerle paylaşıyor. Bu davranış, millet iradesine güvenen bir partinin yapacağı en açık icraattır. Gizliden değil; açıkça ‘Kimleri aday görmek istersiniz?’ diye soruyor. AK Parti, kurulduğu günden beri STÖ’lerin desteğini hep görmüş ve aldığı kararlarda da fikir birliğinde olmuştur. Bizler de milletvekili aday adayı olarak, aynı duygu ve düşüncelerin önemine inanıyoruz. Ortak akıl ile alınan kararlar her zaman doğruya en yakın kararlardır" ifadesini kullandı.
"Bu çalışmada, bir ülkede demokrasi kültürünün oluşma ve yerleşmesinde en önemli unsurlardan olan sivil toplum ve sivil toplum kuruluşlarının, siyasal ve toplumsal bakımdan önemi ele alınmıştır" diyen Aykan "Her toplumda devlet ve devletin dışında kalan bir işleyiş mutlaka var olmuştur. Bu nedenle sivil toplumun ya da politik toplumun tek başına bir anlam ifade etmesi mümkün değildir. Birbirlerinin lazımı ve melzumu olan bu iki oluşum arasında var olan akrabalık, çoğu kez anlaşamazlıklar bir mücadele şeklinde gelişim göstermiştir fakat kurulduğu günden beri, demokrasinin beşiği olarak gördüğü STÖ’lerle dayanışma ve yardımlaşma içerisinde olan partimiz, bu hareketi ile yine demokrasiye olan inancını göstererek, fikir yolunda düşüncelerine başvurmuştur, çünkü katılımcı yapı, partimizin ilkelerinde olan demokratik düzeninin vazgeçilmez unsurudur” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asım Aykan Gittiği Her Yerde İlgi Görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN