Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı

Giriş Tarihi: 28.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı
AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı yoğun bir katılımla Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Toplantıya AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, AK Parti Trabzon Milletvekili Aday Adayları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
Toplantıda açılış konuşmasını geçtiğimiz gün vefat eden Trabzon Belediyesi eski Meclis Üyesi Okyay Şenol’u rahmetle anarak başlayan Başkan Revi, "Değerli kardeşlerim hazırladığımız slayt sunumunda bugüne kadar yaptıklarımızı anlattık. Rakip partilerin aday adayları bazı açıklamalar yapıyor biz bunlara cevap vermiyoruz fakat hakaret söylemleri olduğu için burada cevap vereceğim. MHP’nin aday adayı Hüseyin Örs hocamız 6-0’ı değerlendirirken bizim hedefimizi de kabullenmiş onu ima ediyor. Hedefimizi değerlendirirken bizim şu anda yapımı devam eden projelerimizden bahsediyor, zaten yaptıklarımızı anlatmaya kalksa 3 gün de zor anlatır. Yapacağımız olduğu şeyleri hocamız da söyledi, biz dün olduğu gibi bugün de yarın da projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Hocamız bizim hedefimizi projelerimizi anlatmak yerine başka şeyleri anlatsın" dedi.
Konuşmasına MHP aday adaylarına cevap vererek devam eden Başkan Revi, "Uyan Türkiye diye bir sloganı var MHP’li bir aday adayının, kendisi uyuyor zannediyor ki millet de uyuyor, bu millet hiçbir zaman uyumadı. Onların 1999-2001 dönemini yaşayan vatandaş uyumamaktadır. 35 yıldır tanıdığım İl Başkanı da aday adayını uyarmıyor. Geçtiğimiz gün partimizin Adıyaman Milletvekili aradı kendisine dair Trabzonspor’umuzun kupasıyla alakalı açıklamasına dair konuştum. ‘Benim böyle bir açıklamam yok’ dedi. Bir de bunların vekilleri var ’Trabzon’u tokat atacağım’ diyor. Takmış bir tokat gidiyor fakat kendi yedikleri tokatların kimden geldiğini öğrenmeleri gerekiyor" diye konuştu.
Partisinin Milletvekili aday adaylarına teşekkür eden Başkan Revi, "Biz kendi işimize bakacağız, çalışacağız ve halkımızın karşısına çıkarak işlerimizi yürüteceğiz. Aday adaylarımıza yüksek performanslarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Aday adaylarımızla basının karşısına çıkıp çekildiğimiz bir fotoğraf var. Fotoğrafın bir kenarında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bir diğer tarafından Başbakanımız Ahmet Davutoğlu var. Biz önderlerimizle beraber çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gözlerimizi fal taşı gibi açıp kulaklarımızı yelken yapıp vatandaşımızı pür dikkat dinleyeceğiz" şeklinde konuştu.
BUNLARIN BAŞLARINDAKİ PARALEL BUKALEMUN GİBİ
Başkan Revi sözlerine şöyle devam etti: "Bu rakip partilerinin bir de başlarında paralel yapı var. Bulmacalarda ’Sürekli renk değiştiren’ sorusuna bukalemun cevabı verilir. Bu paralel yapı bukalemunu da geçti. Kardeşlerim o yüzden 7 Haziran Genel seçimleri çok önemli. Yaradan diyor ki ’Ben çalışana vereceğim’ Biz çalışacağız, dik duracağız ve diklenmeyeceğiz. Allah’ın izniyle ’6-0’ hedefimize de ulaşacağız. Çok zor bir hesap değil sayılar ortada ve yüzde 70’leri geçtiğimiz takdir de hedefimize ulaşacağız. Bu hedefi de değerlendimelerimizi yaparak belirledik. Bu başarıyı yakalamamız teşkilat mensuplarımıza aittir."
Başkan Revi’den sonra konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise "7 Haziran Genel seçimleri çocuklarımızın istikbalinin seçimidir. Paralel yapıyla mücadele edeceğimiz bir seçime giriyoruz. Vatana ihanet edenlerin en son sahneye koymak istedikleri de bu ihanettir. Bu halde gittiğimiz 2015 genel seçimlerinde ayağa kalkma zamanıdır. Bugüne kadar ki bütün seçimler de önemliydi. Ama bu seçimler gelecek kuşaklarımızın istikbalinin seçimidir. CHP’li, MHP’li hangi görüşten olursa olsun tüm kardeşlerimizin 77 milyon insanımızın geleceği için hepsinini desteğini istiyoruz. Türkiye’nin hep birlikte ayağa kalkmasını istiyoruz. Pırlanta gibi 49 milletvekili aday adayımıza hep birlikte destek vererek omuz omuza bütün milletimizi ayağa kaldırmamız lazım. Aday adaylarımız rakip değil bir ekip olarak çalışmalarına devam ediyor. İlçe Teşkilatlarıyla, İlçe SKM’leriyle ve bütün teşkilat mensuplarımızla beraber Allah’ın izniyle milletimizin de desteğiyle Trabzon’daki 6-0 hedefimize ulaşacağız. Bu millet yapılan hizmetleri unutmuyor bunu da sandığa yansıtıyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN