Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç’ten Doka’ya Ziyaret

Giriş Tarihi: 7.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:01
Genç’ten Doka’ya Ziyaret
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediyesi’nin Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)’nın değişik sektörlerdeki destek ve teşvik paketlerinden yararlanmak istediğini söyledi.
Beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Beder ile DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret eden Genç, DOKA’nın belediyelerin kalkınmasında önemli hizmetlere imza attığını belirterek "AK Parti hükümetinin projeleri ve yatırımları teşvik için kurduğu kalkınma ajanslarıyla birlikte bütün bölgelerde büyük projeler hayata geçirildi. DOKA’nın son dönemde açıkladığı Turizmi Mali Teşvik Paketi’nden Ortahisar Belediyesi olarak yararlanmak istiyoruz. Özellikle son yıllarda şehrimizde artan turizm yoğunluğuna bağlı olarak açıklanan 33 milyon TL’lik Turizmi Mali Teşvik Paketi çok büyük bir meblağdır ve şehrimizde turizm projelerinin yapılması bakımından da önemlidir. Turizm şehrimizin kalkınmasında ve yeni istihdam alanlarının oluşturulmasında ciddi katkılar sağlayacak bir sektör olarak karşımıza çıkıyor" dedi.
DOKA’nın bölgemizde ve ’da yürütmüş olduğu projelerle değişik sektörlere sağladığı desteğin önemine de değinen Genç, "Şehrimizin doğal ve tarihi güzellikleri ortadadır, bu potansiyelimizi en iyi şekilde değerlendirmek için bu teşvik paketlerinden yararlanmak istiyoruz. Trabzon’da hayata geçirilen turizm projeleriyle bu sektörden elde ettiğimiz gelir şehrimizin kalkınması ve işsizlik sorununun azaltılması bakımından önem arz ediyor. DOKA’nın bölgemizde birçok sektördeki, özellikle sanayi ve turizmdeki teşvik paketleri hem özel girişimciler hem de belediyeler açısından hayatidir. Bu destekler sayesinde belediyelerin ve özel sektörün altından kalkamayacağı projeler birer birer hayata geçirilerek bölgesel kalkınmamızın önü açıldı. Son yıllarda bölgemizden yapılan ihracatın önemli oranda artış göstermesi de bunun göstergesidir" diye konuştu.
DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım da ziyaretinden dolayı Başkan Genç’e teşekkür ederek DOKA’nın her sektöre olduğu gibi belediyelere yönelik projelere de her zaman katkı sunmaya hazır olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç’ten Doka’ya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN