Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tsiad Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kamil Hayali, Turkonfed Başkan Yardımcılığı’na Seçildi

Giriş Tarihi: 25.5.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:49
Tsiad Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kamil Hayali, Turkonfed Başkan Yardımcılığı’na Seçildi
Sanayici ve İşadamları Derneği (TSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kamil Hayali, İstanbul’da gerçekleştirilen Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TURKONFED) 11. Olağan Genel Kurulu’nda TURKONFED Başkan Yardımcılığı’na seçildi.
Konuyla ilgili bilgi veren Hayali, “TÜRKONFED, temsil ettiği iş dernekleri ve şirketler dikkate alındığında, Türkiye’nin en büyük ekonomik temsil gücüne sahip bağımsız ve gönüllü sivil toplum kuruluşu olma özelliğini taşımaktadır. Bu üye tabanı ile TÜRKONFED, toplam (enerji dışı) dış ticaretin yüzde 83’ünü gerçekleştirmektedir. TÜRKONFED üyeleri, tarım ve kamu dışı istihdamın yaklaşık yüzde 55’ini sağlamaktadır. Yapılan Genel Kurul’la Başkan Süleyman Onatca, görevi devrederken, Genel Kurul, Tarkan Kadıoğlu başkanlığındaki yeni yönetimi onadı. Daha sonra yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ise 11 adet başkan yardımcısı seçildi. Yapılan seçimde, teveccüh ederek şahsımı Yönetim Kurulu üyesi seçen Genel Kurul üyelerimize ve beni başkan yardımcılığına layık gören tüm Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra 3 sene boyunca Trabzon’un, Karadeniz’in ve Türkiye’nin kalkınması için daha yoğun şekilde Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü TÜRKONFED’de çalışacağız. Allah utandırmasın” dedi.
Çatısı altında, 22 federasyon ve 150 dernek bulunan 12 bin 500 iş insanı ve 30 bine yakın şirket barındıran TÜRKONFED’in 11. Olağan Genel Kurulu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Çırağan Sarayı’nda yapılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tsiad Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kamil Hayali, Turkonfed Başkan Yardımcılığı’na Seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN