Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sümeyye Erdoğan Kadem’in İftarına Katıldı

Giriş Tarihi: 6.7.2015 22:08 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 06:58
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, 28 Şubat’taki başörtüsü yasağından ötürü ’un Araklı ilçesine geldiğini ve buradaki İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gördüğünü, bunun hayatının dönüm noktası olduğunu belirtti.
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Trabzon İl Temsilciliği’nin bir restoranda düzenlediği iftar programına Sümeyye Erdoğan’ın yanı sıra KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, KADEM Trabzon İl Temsilcisi Dr. Sevdegül Aydın Munga, AK Parti Trabzon milletvekilleri Adnan Günnar ve Ayşe Sula Köseoğlu, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Aydoğdu, eski Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ve dernek üyesi çok sayıda kadın katıldı. Programda bir konuşma yapan Sümeyye Erdoğan, kadın meselesinin dünyanın her yerinde son derece politik bir mesele olduğunu belirterek, “Her ideoloji kadın üzerinde kendi söylemini kurmuş, kadın meselesi bir takım kesimlerin tekelinde kalmıştır. Biz KADEM olarak kadını ve erkeği bir bütünün parçaları olarak görüyoruz. Fıtratlarını yok saymadan, kadın ve erkeğin dayanışma içerisinde dünyayı birlikte mamur edeceklerine inanıyoruz. Hakim kadın söylemlerinin baskısı altında kalmadan, özgür düşüncemizle kendi medeniyetimiz ve inançlarımızdan aldığımız zihin dünyasıyla kendi sözümüzü söylemeye çalışıyoruz. Kökleri bu topraklara ait adaletli, hakkaniyetli özgün bir kadın söylemi inşa etmeye çalışıyoruz. Kadınlarımızın yaşadıkları sorunları ve ihlal edilen haklarını salt bir kadın meselesi olarak görmek yerine insan hakları temelinde insan merkezli bir konu olarak ele alıyoruz” dedi.
Erdoğan, 28 Şubat’taki başörtüsü yasağına de değinerek, o dönem başörtüsü yasağından ötürü Trabzon’un Araklı ilçesine geldiğini ve buradaki İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gördüğünü, bunun hayatının dönüm noktası olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sümeyye Erdoğan Kadem’in İftarına Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN