Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valisi Abdil Celil Öz Başkanlığında Gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 10.7.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 23:53
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz Başkanlığında Gerçekleştirildi
2015 Yılı Temmuz Ayı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valisi Abdil Celil Öz Başkanlığında Gerçekleştirildi.
Toplantıda bir konuşma yapan Vali Öz, “Tüm Yatırımlarımızı Etkin Ve Verimli Bir Şekilde Hayata Geçirip Bir An Önce Vatandaşın Hizmetine Sunmak En Temel Görevimizdir” dedi.
Kamu yatırımlarıyla ilgili çalışmaların özet olarak değerlendirildiği ve kurumlar arası koordinasyon gerektiren hususların ele alındığı toplantıda bir değerlendirme yapan Vali Öz, “23 yatırımcı kuruluşumuz değişik alt sektörle beraber 13 ana sektörde toplam proje tutarı 8 milyar lira olan 643 proje üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Bu projeler için 2015 yılında genel bütçe mahalli idareler ve döner sermaye bütçelerinden ayrılan ödenek miktarı 965 milyon liradır. Haziran ayı itibarı ile bunun ilk 529 milyon lirası harcanmış yüzde 55 nakdi yüzde 60 fiziki gerçekleştirme sağlanmıştır. Bu kapsamda sektörler olarak baktığımız zaman ulaştırma sektörü 320 milyon lira harcamayla bu yatırımlarım yüzde 60’ını, eğitim ve spor sektörü 92 milyon lira harcamayla yüzde 17’sini ve konut sektörü yüzde 7’sini oluşturmakta olup diğer sektörlerimizde kendi alanlarında devam etmektedir.
Kalkınma Bakanlığımızın Avrupa Birliği ile ortak yürüttüğü yerel planlama kapasitesinin geliştirilmesine yönelik bir projesi var. Projenin amacı mevzuatımızda ve Bakanlar Kurulu Kararı’nda yer alan uygulama, planlama anlayışının, stratejik planlama ve bunların yıllık yatırım programına uyarlanması izleme ve denetleme kısmının yürütülmesine yönelik uygulamanın yerel bilinçle birlikte geliştirilmesidir. Yıllık yatırım programlarının uygulanması, izlenmesi ve değerlendirilmesiyle ilgili her yıl Ocak ayında yayınladığımız genelgelerimiz var. Bu genelgeyle amacımız o yıl içerisinde planlanan yatırımların nasıl yürütülmesi gerektiğini ve bir sonraki yılın yatırım programının hazırlanarak bunun ilgili kurullarımızla paylaşılmasıdır.
İçerisinde bulunduğumuz bu aylar kamu yatırımlarının hızlı yürütüldüğü, yoğun çalışmaların yapıldığı bir dönemdir. Onun için bu dönemi iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Sağlanan ödeneklerle tüm yatırımlarımızı etkin ve verimli bir şekilde hayata geçirip bir an önce vatandaşın hizmetine sunmak en temel görevimizdir” dedi.
Vali Öz’ün konuşmasının ardından toplantıya katılan ilgili kurumlar sunumlarını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz Başkanlığında Gerçekleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN