Vakfıkebir Ekmek Festivali İleri Bir Tarihe Ertelendi

Giriş Tarihi: 21.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
’un Vakfkebir ilçesinde 25-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan “Vakfıkebir Ekmek Festivali” Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde dün yaşanan terör saldırısı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
Festival Komitesi tarafından kaymakamlık toplantı salonunda yapılan basın açıklamasında, Urfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan terör saldırısı nedeniyle festivalin ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.
Vakfıkebir Kaymakamı Yıldıray Malğaç, yaptığı açıklamada “Gerçekleşen acı olayda 32 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu kaybolan canlar için ülkenin çeşitli yerlerinde yüzlerce aile acı içersinde. Terör ve bu saldırıyı lanetliyoruz, kınıyoruz. Ülkenin belli bir kesimi yas içersindeyken bizin içersinde eğlence barındıran bir faaliyeti icra etmemiz doğru değildir. Bizler hüzünde de sevinçte de beraber olan bir milletiz. Komite olarak yaptığımız toplantıda festivalimizi ileri bir tarihe erteledik. Şu an itibariyle hafta sonu yapılacak olan etkinliğimiz ileri bir tarihe erteleyerek olayların da gelişimini takip ederek ülke durumunu göz önüne alarak festival komitesi olarak değerlendireceğiz. İlçemize, ürünlerimize ve kültürümüze yakışır etkinliği ilçemiz adına yapmanın gayretinde olacağız” dedi.
Malğaç, 25 Temmuz Cumartesi günü yapılması planlanan ’Solotürk” gösterisinin iptalinin ise söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vakfıkebir Ekmek Festivali İleri Bir Tarihe Ertelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN