’de Renki Nevruz Kutlaması

Giriş Tarihi: 20.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Tunceli’de Renki Nevruz Kutlaması
’de yağmur nedeniyle salonda gerçekleştirilen Nevruz kutlaması renkli geçti.
Tunceli’de yağış nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen Nevruz kutlamasına Vali Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakçı, 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, Tunceli Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sedat Kolukısa, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Atila Tamer, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Hakan Ulaşoğlu, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Hakan Ulaşoğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye çıkan Vali Osman Kaymak, Nevruzu huzur barış ve kardeşlik için yeni bir fırsat olarak karşıladıklarını belirterek, “Hepimize yurt olmuş güzel vatanımızda baharı yine birlikte karşılayacağız. Birbirimiz için iyilik dileyeceğiz. Bereketli toprağımıza kötülük, şiddet ekilmesine hep beraber karşı çıkacağız. Nevruzu alkışlayacak, bereketli bir bahar için birlikte çalışıp birlikte dua edeceğiz. Nevruz öfke ve şiddetin değil sevgi ve hoşgörü ve bereketin sembolü olmalıdır. Yıllardır ülkemizde nevruz bayramlarını kutluyoruz. Son yıllarda ayrı ayrı kutlanıyor. Bizim dileğimiz gerçek kardeşliğe özde kardeşliğe birliğe vesile olmasını diliyoruz” dedi.
Vali Kaymak’ın konuşmasının ardından Nevruz isimli slayt gösterimi gerçekleştirildi. Kutlamada Vali Osman Kaymak katılımcılarla yumurta tokuşturdu ve örste demir dövdü. Yerel halk oyunları ekibi Varvara tarafından yapılan gösteri katılımcılardan alkış alırken Vali Osman Kaymak ve diğer yetkililer okulların halk oyunları ekibiyle birlikte halay çekti.
Tunceli’deki kutlama Vali Osman Kaymak tarafından Nevruz ateşinin yakılmasıyla sona ererken Kaymak ve diğer yetkililer ateşin üzerinden atladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunceli’de Renki Nevruz Kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN