Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turistlerin yeni gözdesi: Quad safari

'ta ATV araçları ile dar patikalardan, tozlu ve çamurlu yollardan geçilerek yapılan "Quad Safari" turları, turistlere adrenalin dolu bir gün geçirme fırsatı sunuyor.

Giriş Tarihi: 14.8.2013 14:06
'ta düzenlenen "Quad Safari" turlarına yılda 25 bin civarında turist katılıyor. Manavgat ilçesinde turistler, alternatif turizm etkinliklerine büyük
ilgi gösteriyor. İlçede alternatif turizm kapsamında kültür turları, eşek safari, rafting gibi etkinliklerin yanı sıra son yıllarda "Quad Safari" de yapılıyor.

Quad safari, ATV araçları ile dar patikalarda, çamurlu ve tozlu yollarda, derelerin içinden geçilerek doğa ile baş başa yapılan adrenalin dolu bir spor. Katılımcılar, zorlu parkurlarla heyecan dolu dakikalar yaşayor, farklı bir gün geçirerek stres atıyor. Manavgat Irmağı kenarından başlayan turlar, tepe ve vadilerin tozlu yollarından geçtikten sonra yaklaşık 2 saatte tamamlanıyor. Turun finalinde turistler bir dereden geçerek su şovuna katılıyor. Dereden geçen turistlerin üzerine ATV araçları ile su sıçratılması, renkli anların yaşanmasını sağlıyor. Yaklaşık 15 kilometre süren turların ücreti ise 20 avro.

Turlara daha çok Ruslar ilgi gösteriyor
Side Quad Safari İşletme Müdürü Süleyman Çanga, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turlarda turistlerin doğa ve tabiatla baş başa bir gün geçirdiklerini söyledi. Katılımcıların Manavgat ve Torosların bütün güzellikleri gördüklerini, stresten uzaklaştıklarını dile getiren Çanga, turistlerin quad safaride toz, toprak, çamurla, doğayla iç içe bir ortamda tur yaptıklarını anlattı.

Quad safari turlarına turistlerin büyük ilgi gösterdiklerini ifade eden Çanga, "Günde 4 defa tur düzenliyoruz. Turlarımıza günde ortalama 120 kişi katılıyor. Şirket olarak yılda 12 bin kişiye quad safari yaptırıyoruz. Diğer şirketlerle ilçemizde yılda 25 bin turiste quad safari turu yaptırılıyor" dedi. Turlara daha çok Rusların ilgi gösterdiğini belirten Çanga, ardından Alman, İsveçli ve İngilizlerin geldiğini bildirdi.

Yılda yüz binlerce kişi alternatif turlara katılıyor
Quad safari turlarının yanı sıra ilçede birçok alternatif tur çeşidinin olduğunu kaydeden Çanga, "Cip safari, bus safari, eşek turu ve birçok tur çeşidi var. Bölgemizde her yıl yüz binlerce kişi alternatif tur ve diğer etkinliklere katılıyor" diye konuştu.Yurt dışından tatile gelen ve quad safariye katılan Fatma Kaplan, çok güzel vakit geçirdiklerini dile getirerek, "İlk defa bu tür bir tura katıldım. Biraz heyecan ve korku vardı ama çok eğlenceli geçti" dedi.

Ukrayna'dan tatile gelen Nataliya Kudriya ise heyecan ve adrenalin dolu bir tur yaptığını ifade ederek, quad safari ile farklı bir gün geçirdiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turistlerin yeni gözdesi: Quad safari
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN