Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege'nin iki yakası Konak'ta buluşacak

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir ve Selanik arasındaki dostluk köprüsünü güçlendirmek adına, 'Selanik Günleri' adı altında büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapmak istediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 12.11.2014 11:31 Güncelleme Tarihi: 12.11.2014 17:30
Ege'nin iki yakası Konak'ta buluşacak

Selanik Belediyesi'nin davetlisi olarak Yunanistan'ın Selanik şehrine giden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve meclis üyeleri, Atatürk'ün 76. ölüm yıl dönümünde, Ulu Önder'i doğduğu topraklarda andı. Programlar kapsamında, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve beraberinde heyet, Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris'i makamında ziyaret etti. Selanik gezisi sırasında edindikleri izlenimleri aktaran Pekdaş, Türk-Yunan ilişkilerini güçlendirecek bir proje önerisinde bulundu.

"Selanik Günleri" adı altında bir etkinlik düzenlenebileceğini kaydeden Pekdaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle iki şehri buluşturacak bir birlikteliğe imza atmak istediklerini belirtti. Selanik ve İzmir'in birçok yönden birbirine benzeyen iki şehir olduğunun altını çizen Pekdaş, 'Selanik Günleri'nin iki şehir arasındaki kültürel ve ekonomik işbirliğini arttıracağı gibi, kurulacak diyalog köprüsünün de Ege'de esen barış rüzgarlarını güçlendirecektir. Anlamlı etkinliğe ev sahipliği yapmaktan onur duyarız. İki belediye arasında koordineli yürütülecek ve çeşitli etkinliklerle süslenmiş zengin bir içeriğe sahip proje sayesinde, aynı coğrafyadaki iki şehrin insanlarının birbirlerini daha yakından ve daha iyi tanıyacaktır' diye konuştu. Ziyaret sonrasında Başkan Pekdaş, Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris'e günün anısına kahve fincan takımı hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'nin iki yakası Konak'ta buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN