Suyun en sağlıklı hali: Termal oteller

Şifa veren termal sular, zindelik veren masajlar, yenileyen cilt bakımları. Şehrin yıpratıcı etkilerinden kısa sürede kurtulmak isteyenler kısa bir mola verip soluğu termal otellerde alıyor

Giriş Tarihi: 12.11.2014
Suyun en sağlıklı hali: Termal oteller
NG HOTELS GÜRAL AFYON
KRALLARA LAYIK MASAJ


433 odalı NG Hotels Güral Afyon'da pek çok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, spa ve termali mutlaka denenmeli. Oteldeki Aliva Spa'da gerçekleştirilen farklı spa kültürlerine ait masaj terapileri sizi adeta dünyanın farklı ülkelerinde yolculuğa çıkarıyor. Masaj türleri dört ana başlık altında toplanmış. Bunlar baskılı masajlar, ayurvedik masajlar, Uzakdoğu masajları ve otelin spa bölümüne de adını veren 'Aliva dokunuşları'. Örneğin Havai Adaları'nda yaşayan Şamanist Kahuna Şifacıları'nın tapınak masajı olarak krallara uyguladığı Lomi Lomi Nui Masajı'nı stresten arınmak isteyenler tercih edebilir. Bebeklere özel bebek masajından hamile masajına kadar oldukça geniş seçeneklerin sunulduğu Aliva'da termal aile hamamlarından yararlanmayı da unutmayın.

TIARA TERMAL VE SPA HOTEL
BURSA'DA AKDENİZ ESİNTİLERİ


Tiara Termal ve Spa Hotel, Bursa'nın tarihi semti Çekirge'de yer alıyor. Çekirge ise sadece Bursa'nın değil, Türkiye'nin de termal su kaynakları açısından en zengin bölgelerinden biri. Otel, bu zengin termal kaynaklarla donatılmış bölgenin verimli sularını otelin her noktasında kullanıyor. 300 metrekare içindeki kapalı havuz ve spa bunlardan biri. Türk hamamları, sauna ve buhar odaları; yine bu sağlıklı suların kullanıldığı diğer alanlar. Masaj odaları ve hidro-masaj havuzlarını da mutlaka deneyimleyin. Siz en iyisi Serenity Spa'nın önce sauna ve buhar odasında vakit geçirin. Ardından masajla vücudunuzu rahatlatın. Türk hamamındaki köpük masajından sonra jakuziyi deneyimleyin. Mandalina aromaterapi yağıyla yapılan masajla kendinizi Akdeniz'de hissedebilirsiniz.

KAYA İZMİR THERMAL & CONVENTION
DENİZ VE ÇAM ORMANLARI ARASINDA


Tarihe Agamemnon Kaplıcaları olarak geçen, antik dönemlerden bugüne iyileştirici termal suyuyla ün salmış Balçova Bölgesi'nde, Kaya İzmir Thermal & Convention Türkiye'nin en yeni ve en modern termal kür merkezlerinden. Otel deniz ve çam ormanlarıyla çevrelenmiş, İzmir Körfezi'ne hakim konumuyla konuklarını ağırlıyor. Termal tedavisinin merkezinde sekiz uzman doktor, 20'ye yakın fizyoterapist, hidroterapist ve özel rehabilitasyon uzmanları bulunuyor. Termal suyun 65- 90 derece arası sıcaklığa sahip oluşu çeşitli hastalıklara iyi geliyor. Otelde 500 metrekare fitness salonu, termal jakuziler, açık/kapalı termal havuz ve üç adet VIP banyo (her birinde hamam, sauna, jakuzi, buhar banyosu, iki adet masaj yatağı ) bulunuyor.

KOREL THERMAL RESORT HOTEL
SUDAN GELEN SAĞLIK


Korel Thermal Resort Standart, Afyon'da 329 odası ve 1000 yatak kapasitesi ile hizmet vermekte. Otel, termal özellikli kaynak suyunun yer altından gelen doğallığında minarelleri ve tedavi edici etkisini cömertçe konuklarına sunuyor. Sudan gelen sağlık doğduğu topraklarda Korel Thermal Resort'te konuklarına aroma terapiden çamur banyosuna vücut bakımlarından cilt bakımlarına masaj seçeneklerinden ozon banyosuna kadar farklı uygulamalarla sunuluyor. Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde ise iki uzman doktoru, fizyoterapistleri ve hemşireleriyle doğanın bir mucizesi termal su ile birlikte tıbbi hasta tedavileri sunmakta. Kaplıca tedavileri, fizik tedavi, rehabilitasyon, tanı ve tedavi, prp ve ozon tedavisi uygulamaları Korel Thermal Resort'un uzman kadrosu tarafından tatbik ediliyor.

SANDIKLI THERMAL PARK OTEL
KLEOPATRA BANYOSU DA VAR


Afyonkarahisar'ın verimli termal kaynaklarını kullanan bir başka otel de Sandıklı Thermal Park Otel. 190 odalı bu otel 5 yıldızlı. Otelde kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı termal bölgeler var. Termal havuzdan termal buhar odasına, saunadan Türk hamamına, kese ve köpük odalarından yüzme havuzlarına kadar uzanan geniş bir seçenek söz konusu. Ortak alanda da tedavi amaçlı termal havuz bulunuyor. Sağlıkla eğlenceyi bir araya getirmek isteyenler için ise su kaydırakları ve jakuzili kapalı büyük yüzme havuzu var. Oteldeki olanaklar bunlarla sınırlı değil. Vücut bakımı için papatya banyosundan kekik banyosuna, süt banyosundan aroma terapi banyosu ve Kleopatra banyosuna kadar uzanan geniş bir yelpaze söz konusu. Vücudunuzu bu banyolarla şımarttıktan sonra cildinizi de ihmal etmeyin. Ayrıca bedeninizi ve ruhunuzu rahatlatacak çeşitli masajları da bulunuyor.

KERVANSARAY TERMAL HOTEL
GELENEKSEL BİNADA KEYİF


Kervansaray Termal, 9 bin metrekarelik bir alanda, kubbeli çatıları olan geleneksel bir binada yer alıyor. İki adet yüzme havuzu bulunan otelin kapalı havuzunda ise kaplıca suyu kullanılmakta. Altın tonlarındaki odalarda kendinizi sarayda gibi hissetmeniz an meselesi. Kervansaray Termal'de şık tasarımlı hamamda yorgunluk atmak çok keyifli. Otelin sunduğu diğer dinlence olanakları arasında iyi donanımlı bir fitness merkezi ve spa küveti de yer almakta.

LİMAK THERMAL
4 BİN YILLIK TERMAL KAYNAKLAR


Yalova'ya 12 kilometre uzaklıktaki Limak Thermal, oldukça özel bir geçmişe sahip. Çünkü bu otelin ilk misafiri Mustafa Kemal Atatürk olmuş. M.Ö. 2000'de bir yer sarsıntısıyla termal suların yeryüzüne çıkmasıyla oluştuğu sanılan bu termal bölge, beş farklı uygarlık boyunca yani eski Yunan, Roma, Bizans, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde de gözde olmuş. Limak Thermal, işte dönemler boyunca gözde olan bu alanda kurulmuş. 2 bin 200 metre derinlikten ve 66 derece sıcaklıkta yeryüzüne çıkan sıcak yeraltı suyu, otelin geleneksel Türk hamamlarında kullanılıyor. Tabii, özel uygulamalarla... Ailenizle ya da sevdiklerinizle otelin özel Türk hamamlarında bu binlerce yıllık termali deneyimleyebilirsiniz. Elbette kese, köpük masajı ve nemlendirici vücut maskeleri eşliğinde... Otelin antik dönemdeki ismiyle yani Pythia adıyla yapılan masajla bedeninizi ve ruhunuzu rahatlatabilirsiniz. Yine aroma terapi yağları eşliğinde yapılan ve derin kas gerginliğini azaltan geleneksel Bali masajı bir başka seçeneğiniz olabilir. Geleneksel Çin sağlık tekniklerinden uyarlanan Shiatsu ve antiselülit masajı diğer seçenekleriniz... Isıtılmış volkanik taşlarla yapılan sıcak taş masajı, dört el ile yapılan masaj, ayak tabanına uygulanan refleksoloji ve geleneksel tekniklerin uygulandığı Thai masajı otelde deneyimleyebileceğiniz masajlardan sadece birkaçı. Hint baş masajı, Hint baş masajı ve refleksoloji, shirodhara, shiroabhyanga sizi Hindistan'ın binlerce yıllık kültürüne taşıyacak.

MAKISSOS THERMAL HOTEL VE SPA
HER ÇEŞİT MASAJ MEVCUT


Makissos Thermal Hotel ve Spa, Kırşehir'de bulunuyor. Kırşehir'de yedi jeotermal alanın bulunduğunu ve otelin de en verimli bölgelerden birinde kurulduğunu söylemek mümkün. Ve, Anadolu'nun en verimli termallerinden gelen bu su, başta havuz ve jakuziler olmak üzere otelin pek çok noktasında kullanılıyor. Türk hamamları termal suyun kullanıldığı bir başka alan. Otelin saunasındaki buharlar, yine bu verimli termal suyun bir başka yansıması. Otelin masaj bölümünde sunulanların da en az bu su kadar verimli olduğunu belirtmek gerekiyor. Tai'den Bali'ye, ayurvedadan volkanik taşa, klasik masajdan aroma masajına, derin dokudan refleksolojiye kadar uzanan geniş bir masaj yelpazesi, otelde bedeninizi ve zihninizi rahatlatmak için sizi bekliyor.

COLOSSAE TERMAL
PAMUKKALE'NİN YANIBAŞINDA


İlk çağın termal kenti Hierapolis kalıntılarının yanında binlerce yıllık öğretileri günümüzde beklentilerden fazlasıyla sunan Colossae Termal Denizli'de Pamukkale travertenlerinin yanıbaşında konuklarını ağırlıyor. Colossae Termal spa merkezi, sağlık ve güzellik merkeziyle ve termal merkezinde bulunan uzman kadrosuyla misafirlerine hizmet vermekte.

BLACK BIRD THERMAL HOTEL &SPA
YENİLENME ZAMANI


İstanbul'un yanıbaşında zengin yer altı termal suları ile Black Bird Thermal Hotel Yalova'da yenilenmeye dair uygulamalarıyla konuklarını ağırlıyor. Afrodit Spa, Eros Spa ve Sky Spa bölümlerinde farklı masaj seçeneklerinden tuz odasına, Türk hamamından jakuziye, vücut bakımlarından saunaya kadar farklı uygulamalarla termal suyun yenileyici etkisini konuklarıyla paylaşıyor.

NOT: Termal otellere Etstur ve Jolly Tur üzerinden rezervasyon yaptırmak mümkün.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suyun en sağlıklı hali: Termal oteller
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN