Uçakta bebek var

Bebeklerle uçak yolculuğu yapmak kimi zaman tedirgin edici gözükse de alınacak basit önlemlerle yolculuğu keyifli bir aktiviteye çevirebilirsiniz

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Uçakta bebek var
Yeni doğan bir bebeğin uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Yine de bebeklerin bir ayı doldurduktan sonra uçakla yolculuk yapması daha uygundur. Dr. Yeşim Coşkun, yolculuk sırasında bebeğin nasıl beslendiğinin önemli olduğuna dikkat çekiyor: "Eğer emziriyorsanız işiniz daha kolay demektir. Biberonla besliyorsanız yanınızda ikiüç tane temiz biberon, kaynatılmış ve ılık temiz su ile hazır mama mutlaka olmalıdır. Bununla beraber en az üçdört tane bebek bezi, ıslak mendil ve peçeteye de ihtiyaç duyacaksınız." Coşkun'a göre alınacak diğer önlemler ise şöyle sıralanıyor:
Uçaklarda havalandırma yoğun olduğundan bebeğini üşümemesi için uygun kıyafet ve battaniye bulundurmak gerekiyor.
Yolculuğun rahat geçmesi için öncelikle bebeğinizin sakin olması şart. Bunun en kolay yolu da yolculuk boyunca bebeğin uyumasını sağlamak. Öncelikle bebeğinizin uyku saatini uçuş saatine göre ayarlamalısınız.
Bebeğinizin uyanık kalma ihtimaline karşı bildiği bir nesne ya da oyuncak ile onu oyalayarak huzursuz olduğunda dikkatini dağıtabilirsiniz. Sabah erken saatlerde yapılan uçuşlar daha rahat olur.
Uçağa binerken acele etmeye de gerek yok. Çabuk sıkılmaya müsait olan bebekler, uçağın içinde dar bir alanda ve hareket kısıtlılığı varken daha da çabuk bunalırlar. Bu nedenle uçakta mümkün olduğunca az vakit geçirmeleri sağlanmalıdır. Uçağa en son binilmeli, uçaktan inerken öncelik istenmeli ve koltuklar da önlerden tercih edilmeli.
Uçakta oksijen maskesine yakın olmaları için pencere kenarına yakın bir koltukta oturmaları daha uygundur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçakta bebek var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN