Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarih ve lüks bir arada

Eğer tatil yaparken kaldığınız otelde rahatlıktan fazlasını arıyorsanız listemizdeki oteller tam size göre

Giriş Tarihi: 17.12.2014
Tarih ve lüks bir arada
MarIlyn Monroe'nun kaldığı odada kalmak, İngiltere Kraliçesi'nin kahvaltı ettiği masada yemek yemek veya eski bir manastırın bahçesinde yürüyüş yapmak istiyorsanız ve astronomik fiyatlar sizi korkutmuyorsa dünyanın dört bir yanında güzel tarihi oteller var. Fakat oteller aylar öncesinden dolduğu için erken rezervasyon şart.

ASHFORD KALESİ, COUNTY MAYO, İRLANDA
Eski bir manastır

1939'da otele dönüştürülen Ashford Kalesi'nde bugüne kadar sayısız sanatçı, politikacı ve Kraliyet mensubu kaldı. Eski ABD Başkanı Ronald Reagan, oyuncu John Wayne, şarkıcı John Travolta, oyuncu Brad Pitt bu isimlerden bazıları. Hatta ünlü oyuncu Pierce Brosnan 2001'de bu otelde evlendi. 1228'de manastır olarak inşa edilen yapı 1852'de dünyaca ünlü bira bir markasının veliahtı Benjamin Lee Guinness tarafından satın alındı. Halen 150 milyon pound'luk bir restorasyon geçiren otel 2015'in ilkbahar aylarında yeniden misafir ağırlamaya başlayacak.

BAURAU LAC , ZÜRİH, İSVİÇRE
Kraliyet aileleri kalıyor
İsviçre'nin başkenti Zürih'te bulunan Baur au Lac altı nesildir aynı aile tarafından işletiliyor. 1844'te Johannes Baur tarafından açılan bu lüks otel göl kenarında bulunuyor. Önceleri farklı ülkelerin kraliyet mensuplarını ağırlayan otel ilerleyen yıllarda ABD'li siyasetçi Henry Kissenger, İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher, Ghandi gibi siyasi figürleri konuk etti.

HOTEL DEL CORONAD O, SAN DIEGO, ABD
Kadrolu tarihçisi var
Del Coronado öylesine tarihi bir otel ki kadrosunda tam zamanlı bir tarihçi bile çalıştırıyor. San Diego'nun simge mekanlarından olan bu otel 126 yaşında ve ağırladığı birbirinden önemli isimler arasında Marilyn Monroe, Charlie Chaplin, F. Scott Fitzgerald gibi kişiler var. Dünyaca ünlü Oz Büyücüsü romanının yazarı Frank Baum'un romanlarını bu otelde aylarca kalarak yazdığı biliniyor. Tahmin edebileceğiniz gibi otelle ilgili pek çok hayalet hikayesi anlatılıyor. Bir başka tarihi özelliği de ilk ışıklı çam ağacının lobisini süslemesi.

IL SALV IATINO, FIESOLE , İTALYA
Aile yemeklerinin adresi
Il Salviatino'da hâlâ haftada bir gün Toskana'ya özgü aile yemekleri servis ediliyor. Bunun sebebi eskiden otelin Floransa'nın zengin ailelerinin toplanıp yemek yediği bir yer olması. 15. yüzyılda inşa edilen bir yapıda hizmet veren otel hem şehir hem de orman manzarası vaat ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarih ve lüks bir arada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN