On binler özel jetle tatile çıkmak için kıyasıya yarıştı!

Etstur'un, Erken Rezervasyon kampanyası dönemi boyunca sürecek Instagram yarışması Tatil Yağmuru'nda, ilk kazananlar belli oldu. Özel jetle en lüks tesislerde tatil yapmak gibi birbirinden çekici ödüllerin verildiği yarışmada bir ay içinde 50 binin üzerinde fotoğraf paylaşımı ve on binleri aşan katılımcı sayısıyla Türkiye'de sosyal medya paylaşımı rekoru kırıldı

Giriş Tarihi: 14.1.2015
On binler özel jetle tatile çıkmak için kıyasıya yarıştı!
Etstur'un Instagram fotoğraf yarışması Tatil Yağmuru'nda aralık ayı ödülleri sahiplerini buldu. 9 Ocak'ta The Marmara Taksim'de düzenlenen basın toplantısıyla yarışmaya giren 50 bin fotoğraf arasından ipi göğüsleyen ilk üç karenin sahipleri, ödüllerini Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy ve Burcu Esmersoy'un elinden aldı. Yarışmanın aralık ayı birincisi Ahmet Seçkin Yılmaz, yurt içinde 5 yıldızlı bir otelde 7 gece çift kişilik konaklama ile özel jet ve helikopter ile transfer kazandı. Ayrıca Yılmaz, business class uçak biletleri dahil olmak üzere çift kişilik Etstur Cruise Yunan Adaları turu ve çift kişilik 7 gece konaklamalı Kıbrıs tatili ile üç ayrı tatilin sahibi oldu. Aralık ayı ikincisi Cansu Özgür Aydın, yurt içinde 5 yıldızlı otelde 7 gece çift kişilik konaklama ve business class uçak biletleri kazandı. Aralık ayı üçüncüsü Selen Alaşalvaroğlu ise Yunan Adaları'nda çift kişilik 4 gece konaklamalı cruise tatili ve İzmirİstanbul gidiş-dönüş bussiness class uçak biletlerinin sahibi oldu. Ödül töreninde konuşan jüri üyeleri Saffet Emre Tonguç ve Mustafa Seven, kazananları belirleyen etmenlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Mustafa Seven, "Bunun herkese açık bir fotoğraf yarışması olmasına karşın bir yetenek yarışması olduğunun unutulmaması gerek. Fotoğraflar arasında seçim yaparken bunun bir anı mı yoksa bir manzara mı olduğunu değil, fotoğraf tekniklerinin ne kadar başarılı uygulandığını göz önünde bulundurduk." dedi. İstanbul dışından gelen kazananlar, Etstur'un misafiri olarak bir gece İstanbul'da ağırlandı. Basın toplantısı sonrası Saffet Emre Tonguç'un rehberliğinde keyifli bir İstanbul turu yapan kazanalar, muhteşem ödüller ve hoş hatıralarla evlerine döndü.

SEYAHATİN UZMANLARI KAZANANLARI BELİRLEDİ
Seyahat Yazarı ve Rehber Saffet Emre Tonguç, Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Seven, Yayın Yönetmeni Şengül Balıksırtı ve Etstur Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Albaş'ın yer aldığı jüri, yarışmanın başladığı tarihten itibaren paylaşılan fotoğrafları günlük olarak ön elemeden geçirdi. Yarışmanın son gününde, ay boyunca ön elemeden geçen fotoğraflar son elemeye kaldı. 2 Ocak'ta jüri üyeleri bir araya gelerek puanlama sistemiyle ilk 3'ü belirledi. Mayıs ayına kadar her ay tekrarlanacak yarışmada jüri üyeleri seyahat ve tatil temasını en etkili biçimde yansıtan fotoğrafların sahiplerini ödüllendirmeye devam edecek. Her ay yenilenecek ödüllerle "Tatil benden sorulur!" diyenler, daha çok fotoğrafla kazanma şanslarını katbekat artıracak

1- Ahmet Seçkin Yılmaz

Yarışmaya 60'a yakın fotoğrafla katılan Ahmet Seçkin Yılmaz, pek çok farklı ülkeden dikkat çekici fotoğraflar paylaştı, yarışmayı kazanmasını sağlayan bu kare ise Myanmar Bagan, Burma'da çekildi. Evli ve 9 aylık bir bebek sahibi olan Yılmaz, Foça'da otel müdürlüğü görevini sürdürüyor.

2- Cansu Özgür Aydın

Paylaştığı beş fotoğraf arasından Viyana'da yakaladığı bu kare ile ikinciliği kazanan Cansu Özgür Aydın, kültür gezileri yapmayı tercih ediyor. Seyahatlerinde en çok insan fotoğrafları çekmeyi sevdiğini belirten Aydın, beş yıldır evli ve bir bebek bekliyor. Şu sıralar Ankara'da yaşayan ve öğretmenlik mesleğine bir süre ara veren Cansu Özgür Aydın, aslen İzmirli.

3- Selen Alaşalvaroğlu

Yarışmaya dört fotoğrafla katılan Selen Alaşalvaroğlu, özel bir şirkette çalışıyor. Amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen Alaşalvaroğlu, kendisine tatil kazandıran Yunanistan, Zakintos Adası fotoğrafının hayatında çok özel bir yere sahip olduğunu belirtti. Törende Selen Alaşalvaroğlu adına ödülünü kardeşi Onur Alaşalvaroğlu aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
On binler özel jetle tatile çıkmak için kıyasıya yarıştı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN