Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Timur Sırt'ın favori 5'i

SABAH'ın teknoloji yazarı Timur Sırt 'ezberlenmiş rotalarla işim olmaz' diyor ve sıra dışı bir rota çiziyor. Çanakkale listesinde bir numara lakin San Francisco da gözdelerinden biri!

Giriş Tarihi: 14.1.2015
Timur Sırt'ın favori 5'i
1. ÇANAKKALE:Çanakkale'nin her yerinde farklı bir hikaye yakalarsınız. Şehitlikler size bu toprakların ne kadar değerli miras olduğunu hatırlatır. Asos, Troya ve Kazdağları'nda binlerce yıllık tarih ve doğa eşsiz güzellikleriyle bekler sizi.
2.KAPADOKYA: Gün doğumunun her mevsimde bu kadar güzel olduğu yer bulmak kolay değildir. Gözünüzün istediği her tür güzellik güneşin yansımalarıyla şenliğe dönüşür.
3. HİNDİSTAN VE ÇİN: Sizi filmlerle, medya ile pazarlanmış yerleri görmek heyecanlandırmaz. Batı yerine Doğu'ya gitmek her seferinde sürprizlerle dolu paket açmak gibidir. Ancak Doğu'ya giderken size öğretilenleri ve ezberlerinizi unutun. Size kötü gelen kokular bazen sır perdesini aralamak için şifre olabilir.
4. GÜNEY AMERİKA: Sadece Şili desem Arjantin'e ayıp. Meksika desem Küba darılır. Güney Amerika'da Amazon'u takip etmek bile başlı başına keşiftir. Binlerce yıllık tarihi ve uzayıp giden kumsalları ve sıcakkanlı insanları ile bambaşka bir yer.
5. SAN FRANCISCO: Teknoloji şirketlerinin kalbi San Franscisco ile San Jose arasındaki Silikon Vadisi'nde yatar. İnsanların dış görünüşe en az baktığı ön yargılardan bu kadar uzak başka bir şehir tanımadım. İsterseniz şehirde ilk bindiğiniz taksiciye sorun. San Francisco, hemen yanı başındaki körfezde Napa Vadisi ile eşsiz bir şarap tadım yeridir. Her sabah Golden Gate Köprüsü'nün boynuna dolanan sis eşsiz bir manzara yaratır.

Seyahate nasıl çıkarım?

"Seyahat ederken sırt çantamın her hacmini kullanırım. Mümkün olduğunca keşke dememem gereken şeyleri yanıma alırım. Farklı kültürleri tanımanın yolu aklınızda ve alışkanlıklarınızda ön yargılara yer bırakmamaktan geçiyor. Daha önce yazılanlar veya anlatılanlar önemli olsa da herkes keşfettikçe kendi hikayesini yaşar. Ezberlenmiş rotalarla işim olmaz. Paris'e gidince âşık olacağını sananlar, sevgilisinden bile ayrılabilir. Bu yüzden öneri değil, sadece keyif aldığım yerler diye aklınızda kalsın!"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Timur Sırt'ın favori 5'i
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN