Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkler yılda en az 2 kez seyahat ediyor

Son yıllarda seyahat alışkanlıkları değişen Türk turist eskiden yılda tek sefer tatil kullanırken şimdi tatilini bölerek...

Giriş Tarihi: 3.2.2015 15:39 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 15:40
Türkler yılda en az 2 kez seyahat ediyor
Son yıllarda seyahat alışkanlıkları değişen Türk turist eskiden yılda tek sefer tatil kullanırken şimdi tatilini bölerek haftasonları ve bayramlarla birleştirerek yılda birkaç defa uzun tatil yapar oldu.
Seyahat portalı Uzakrota.com 'da değişen seyahat profilini araştırdı ve ortaya çok ilginç sonuçlar çıktı, sitenin 1700 kişi üzerinde yapmış olduğu ankete göre seyahat eden Türklerin "Yılda kaç kez tatil yaparsınız?" sorusuna verdiği cevap %29 ile 2-3 kez tatil yaparım seçeneği olmuştur.

İDEAL YAZ TATİLİ "DENİZ, GÜNEŞ, KUM"

Türk halkının ideal yaz tatili anlayışının ne olduğu ve gerçekten bireylerin hayallerinde ki yaz tatilini gerçekleştirip gerçekleştiremediğinin belirlenmesi amacıyla katılımcılara yöneltilen anket soruları sonucunda deniz kenarlarının katılımcılar için en ideal tatil mekanlar olduğu ortaya çıktı.

Buna paralel olarak da ankete katılan görüşmecilerin yüzde 51'i bu yıl ki yaz tatillerini plaj, deniz olan herhangi bir yerde geçirdiğini belirtti.

Yüksek gelir gruplarında katılımcıların yaz tatillerinden beklentileri yurt dışı egzotik yerler olurken, daha düşük sosyo ekonomik gruplarda ise aile/tanıdık ziyaretleri ön plana çıktı.

Tüm bu beklentiler doğrultusunda bakıldığında ise deniz ve plaj olan yerlere gitmeyen katılımcıların yarısının tatilini evde televizyon karşısında diğer yarısı ise tanıdık ziyaretlerinde yaz tatillerini geçirdiği görüldü. Hayalleri süsleyen yurt dışı gezilerini ise çok az kişi gerçekleştirebildi.

İşte Anket sonuçları "Yılda kaç kez tatil yaparsınız?"

· Yılda 2-3 kez (29%)

· Yılda 3'den fazla (23%)

· Yılda 1 kez (22%)

· Ayda 1 kez (15%)

· Ayda 2-3 kez (11%)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkler yılda en az 2 kez seyahat ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN