Dünyanın en güvenli kenti Tokyo

Seyahat ederken en önemli konuların başında güvenlik geliyor. Özellikle de yalnız başına tatile çıkıyorsanız... İngiliz The Economist dergisinin her yıl hazırladığı güvenli şehirler listesinin başında varlıklı Asya şehirleri Tokyo ve Singapur bulunuyor

Giriş Tarihi: 4.2.2015
Dünyanın en güvenli kenti Tokyo
Aylık ekonomi dergisi The Economist sıralama için 50 şehri inceledi ve aralarından kriterlerine en uygun şehirleri seçti. Güvenli Şehirler 2015 Endeksi'nde kentler, dijital, kişisel, sağlık ve altyapı güvenirliği kriterlerine göre sıralandı. Bu şehirler arasında New York ve Los Angeles dijital güvenlik açısından lider iken, Zürih sağlık güvenliği ve alt yapıda liderliğini sürdürüyor.

1. Tokyo, Japonya

Araştırmaya göre Tokyo, dünyada yaşanabilecek en güvenli kent. Birleşmiş Milletler verilerine göre, Tokyo'da 38 milyon civarında kişi yaşıyor. Anket, nüfusu fazla olan kentlerin bile güvenli olabileceğine işaret ediyor.

2. Singapur
Singapur, Endonezya ve Malezya toprakları arasına sıkışmış küçücük bir ada devleti. Yıl boyunca tropikal iklim hakim olan kent dünyanın en güvenli ikinci kenti.

3. Osaka, Japonya
Tokyo'dan sonra Japonya'nın en büyük ikinci kenti Osaka ülkenin gurme yiyecekler başkenti olarak biliniyor. Dünyanın en güvenli bu üçüncü kentine İstanbul'dan direkt uçuş var.

4. Stockholm, İsveç
İsveç'in başkenti Stockholm yapıları, parkları, tarihî merkezleri, yeşil alanları ve eğitim merkezleriyle en gelişmiş Avrupa şehirlerinden. Yıllık 1 milyondan fazla turist tarafından ziyaret edilen başkent dünyanın en güvenli dördüncü kenti.

5. Amsterdam, Hollanda
12. yüzyılda Amstel ırmağının kenarında kurulan bir balıkçı kasabası olan Amsterdam bugün Hollanda'nın başkenti. En güvenli şehirler listesinde beşinci sırada.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en güvenli kenti Tokyo
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN