Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayak yapılacak üç güzel adres

Sömestre bitti ama kayak merkezlerinde hareketlilik devam ediyor. Türkiye Snowboard Şampiyonu Çiçek Güney, Kartalkaya, Palandöken ve Sarıkamış'ta kayak keyfinin ipuçlarını verdi

Giriş Tarihi: 18.2.2015
Kayak yapılacak üç güzel adres
KARTALKAYA / Bolu

Gerçek kayakçıların merkezi
Eskiden çok hoşlanmadığım ama gitgide daha çok sevdiğim bir kayak merkezi. Nedenine gelince, sekiz yaşlarındaydım ve ağabeyim Memet'le beraber kayağa gitmiştik. Orman içinde kayarken pistlerin kapanmasına az kala Memet düştü ve ayağını sakatladı. Ancak Kartalkaya'da oteller pistlerin altında deği,l aksine üstünde olduğu ve biz pistin başına geldiğimizde otele giden teleski kapanmış olduğu için, yukarı otele kadar ağabeyimi ve kayakları taşımak zorunda kalmıştım. O gün bugündür Kartalkaya'ya pek ısınamadım ama günümüzde çok geliştiği, güvenlik önlemlerinin arttığı ve eski halinden çok uzak olduğu kesin. O yüzden de birçok insan için önemli bir kayak merkezi. Ayrıca çok canlı bir gece hayatı olmadığı için gerçek kayak ve snowboard severlerin merkezi. Bunun yanı sıra, tabi ki Bolu Tüneli açıldığından bu yana, ulaşım İstanbul'dan daha kolay ve daha hızlı.

PALANDÖKEN / Erzurum

Sporcuların uğrak adresi
Ejder gibi inanılmaz dik, uzun ve keyifli bir piste sahip olduğu için benim sıralamamda çok yükseklerde. Ayrıca, suni karlama sistemlerinin de faaliyet göstermesiyle kayak mevsimi bu merkezde bir hayli uzun ve bol karlı. 2011 Universiade (Universitelerarası Kış Olimpiyatları) sonrası bu merkez, Türkiye'nin önemli kış merkezlerinden biri haline geldi. Özellikle sporcuların antrenman yapabilmeleri için ayrılan pistler sayesinde sporcuların uğrak adresi. Bu arada havalimanından kayak merkezine sadece 20 dakikada ulaşılabildiği için avantajlı bir merkez.

SARIKAMIŞ / Kars

Keyifli pistlere sahip
Kristal karın ne demek olduğunu orada öğreneceksiniz. Çok keyifli, uzun pistlere sahip. Ama unutmayın otele dönüşte uzun bir düzlük olduğu için son turunuzda, en tepeden 'yumurta kapatmanızda' yani tepeden aşağıya kadar hız kesmeden kaymanızda fayda var. Aksi takdirde board'lar elinizde tabana kuvvet veya batonlara yüklenme durumu oluşacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayak yapılacak üç güzel adres
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN