Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyahat sektörü yükselişte

Giriş Tarihi: 26.4.2015
Seyahat sektörü yükselişte
Amadeus Bilgi Teknolojileri Grubu, seyahat trendlerini mercek altına aldı. Seyahat tahminleri şirketi Oxford Economics'in Amadeus adına hazırladığı Seyahatin Geleceğini Şekillendirmek adlı raporda 1994'ten bu yana dünya ve Türkiye'deki turizm ve seyahat eğilimleri gözler önüne seriliyor. Rapora göre seyahat sektörünün önümüzdeki 10 yılda istikrarlı gelişimini sürdüreceği ve yıllık bazda yüzde 5,4 oranında büyüyeceği belirtiliyor. Türkiye'de ise 2023'e kadar yurtdışı seyahat harcamalarının her yıl yüzde 5'in üzerinde bir oranda artacağı belirtiliyor. Dünyadaki büyümeyi sağlayan güç, 2023 itibariyle yurtdışı seyahat harcamalarında yüzde 20 oranında bir artış kaydedecek olan Çin. 2005'te sadece yüzde 1'lik bir artış gösteren Çin'in yurtdışı seyahat harcamaları önümüzdeki 10 yılda, yurtdışına gidecek ekonomik güce sahip Çinlilerin sayısının ikiye katlanmasıyla hızla tırmanacak. Öyle ki bu yıl dahi Çin'deki yurtdışı seyahat harcamaları, ABD'ninkileri aşacak. Ancak seyahat harcamalarındaki büyüme Çin'e özgü değil. Artan gelir ve değişen tüketici alışkanlıkları sayesinde Türkiye, Rusya, Brezilya, Hindistan ve Endonezya gibi gelişmekte olan ülkelerin de gelecek 10 yılda bu alanda yıllık yüzde 5'in üzerinde bir büyüme kaydedeceği hesaplanıyor.

Çorlu' ya iş oteli

Çorlu, Türkiye'nin en gelişmiş şehirlerinden biri. Trakya'da İstanbul'un ardından en büyük nüfusa sahip ikinci şehri yıl boyunca iş amaçlı seyahat eden çok sayıda turisti ağırlıyor. Şehirde iş oteli ihtiyacı elbette önemli bir konu. Bu ihtiyacı karşılamak için Hilton Garden Inn Çorlu açıldı. İş amaçlı seyahat edenler için uygun olan otel, Çorlu ve Çerkezköy Sanayi Bölgeleri ve Avrupa Birliği Serbest Bölgesi gibi önemli sanayi ve iş merkezlerine yakın bir konuma sahip. Şehir merkezine iki kilometre uzaktaki otelden bölgedeki termal tesislere, restoran ve turistik merkezlere erişim de kolay. Ayrıca E5 otoyolu ve Çorlu Havaalanı sayesinde otelden İstanbul'a kolaylıkla gidilebiliyor. Otel misafirleri ücretsiz wi-fi bağlantısından ve 24 saat açık iş ve fitness merkezinden yararlanabiliyor. Dört toplantı odası bulunan otelde 690 metrekarelik modüler toplantı alanı da bulunuyor.

Konforlu uçuş

AIR France iş dünyası için yenilikçi bir açılım gerçekleştirdi. Artık iş seyahatlerinde orta mesafeli uçuş ağında seyahat gerçekleştirenler için Economy Flex olarak adlandırılan yeni bir bilet seçeneği sunuluyor. Economy Flex bileti alarak yolculuk yapanlara sunulacak avantajların bazıları şöyle:
Biletleri ilave ücret ödemeden değiştirebilecek veya iade edebilecekler.
Kendilerine ekonomi kabininin ön kısmındaki koltuklar sunulacak.
Flying Blue (sık seyahat eden yolcu) programının parçası olarak mil kazanabilecekler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyahat sektörü yükselişte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN