Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Teknolojinin olmadığı yerleri merak ediyorum"

Oyuncu Engin Öztürk, geçtiğimiz sezonlarda önemli dizilerle ekrandaydı. Bugünlerde ise yorgunluğunu üzerinden atmak için seyahat ediyor. Öztürk'le tatil üzerine konuştuk

Giriş Tarihi: 26.4.2015
Teknolojinin olmadığı yerleri merak ediyorum
Ünlü oyuncu Engin Öztürk, fırsat buldukça seyahat etmeyi seven isimlerden. Özellikle oyuncu arkadaşlarıyla çıktığı seyahatlerden fotoğraf paylaşmayı da ihmal etmiyor. Geçtiğimiz günlerde Amsterdam'dan oyuncu arkadaşı Sarp Akkaya ile fotoğrafını paylaşan Öztürk, seyahat alışkanlıklarını, merak ettiği rotaları, nasıl bir seyahat arkadaşı olduğunu anlattı.

- Seyahat etmeyi sever misiniz?
- Çok seviyorum. Son dönemde de daha fazla sevmeye başladım. Son bir yıldır epey geziyorum. Ne oldu da seyahat etmeyi sevmeye başladım bilmiyorum ama burada bağlayıcı bir şey olmadığı zaman, gitme cesaretine daha çok sahibim. Çünkü insan zaman zaman üşenir, "Uzak" der, yanında biri olsun ister ya... Artık öyle dertlerim de yok. En son Prag'a gittim, daha önce görmemiştim. Gördükten sonra dedim ki "Niye daha önce gelmemişim?" Şu an eminim ki, dünya üzerinde böyle bir sürü yer var.

- Başka nereleri gördünüz?
- Yakın zamanda Kopenhag'ı gördüm. Orası da etkileyici geldi. Ama daha ziyade spontane gidişleri seviyorum. "Hadi Bodrum'a gidelim" deyip şimdi karar verip gitmek keyif veriyor bana.

- Planlı programlı olmak zorunda değilsiniz yani...
- Plansız olursa daha tatlı oluyor.

- Çok merak ettiğiniz bir yer var mı?
- Tibet'i çok merak ediyorum. Oranın enerjisini hissetmek istiyorum. Aslında genel olarak farklı enerjide hissedeceğimi düşündüğüm yerler ilgimi çekiyor. İnsanın hayatına çok teknoloji girmemiş yerler ya da çok fazla teknoloji girmiş yerler... Bu iki uçtaki yerler ilgimi çekiyor. Tokyo'dan Tibet'e uzanan bir merak alanım var...

- Sırt çantalı seyahat edenlerden misiniz?
- Yok hazırlanırım. İstanbul'da bir günlük ihtiyacım neyse, gittiğim yerde de onu yanımda götürmek isterim. Sadece seyahat ediyorum diye bir tişörtle yedi gün dolaşıp gelemem. Ekstra bir hazırlıktan söz etmiyorum ama.

- Nasıl bir seyahat arkadaşısınız?
- Uyumlu biriyim sanırım. Çok sorun çıkaran, sıkıntı yaratan biri değilim. Arkadaşlarımla seyahat ettiğim için zaten birbirimizi tanıyoruz ve zorluk da çıkmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Teknolojinin olmadığı yerleri merak ediyorum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN