Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"'nın tüm ları lı olmalı"

Giriş Tarihi: 6.5.2015 12:45
Adana'nın tüm plajları mavi bayraklı olmalı
TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Murat Şirin, turistlerin tatile gidecekleri bölgeye karar verirken ""lı ları tercih ettiklerini belirterek, "Yumurtalık Halk Plajı Adana sahillerinde Mavi Bayrağı alan ilk plaj. Bu bizim için gurur verici ancak yeterli değil, Adana'nın bütün plajlarında 'Mavi Bayrak' dalgalanmalı" dedi.

Şirin, yaptığı açıklamada, Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi'nin geçtiğimiz günlerde 2015 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladığını anımsattı. İstenilen kriterleri yerine getiren Yumurtalık Halk Plajı'nın da dalgalandığı plajların temiz ve güvenli olduğunu gösteren Mavi Bayrak almaya hak kazandığını belirten Şirin, "Mavi Bayrak turizm sezonu boyunca gururla Halk Plajı'nda dalgalanacak" diye konuştu.

Mavi Bayrağın, dalgalandıkları plajdaki, denizin, sahillerin ne kadar güzel, temiz, sağlıklı ve güvenli olduğunun bir kanıtı olduğunu belirten Murat Şirin, "Sadece Yumurtalık Plajı'nın değil Adana'nın tüm plajları Mavi Bayraklı olmalı. Bunun içinde sahil ilçelerimiz olan Yumurtalık ve Karataş'ta yoğun bir şekilde alt ve üst yapı çalışmalarına ağırlık vermeliyiz.

"SAHİL İLÇELERİMİZİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMELİYİZ"

Öncelikle, Adana-Karataş arasındaki duble yol çalışmaları biran önce tamamlanmalı. Karataş-Yumurtalık Sahil yolu Projesi de hayata geçirilmeli. Bu projelerin gerçekleştirilmesi için ilgili tüm kuruluşlar birlikte hareket etmeli ve herkes üzerine düşeni yerine getirmeli.

Yapılacak çalışmalarla yaz aylarında denize girmek için Mersin'e giden Adanalı hemşehrilerimizi hemen yanı başımızda duran bu sahil ilçelerimize çekmeliyiz. Sahil ilçelerimizi yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi haline getirmeliyiz. Ayrıca, tüm plajlarımızı Mavi Bayrak alacak kriterlere uygun hale getirecek çalışmalara da ağırlık vermeliyiz. Çünkü yabancı turist, tatile gidecekleri bölgeye karar verirken mavi bayraklı plajları tercih ediyor" şeklinde konuştu.

MAVİ BAYRAK

Mavi Bayrak Uluslar arası düzeyde nitelikli ve sahip olunan niteliklerin sürekliliği kanıtlanmış olan plaj ve marinalar için geliştirilen bir standardın sembolü olarak değerlendiriliyor. Avrupa Çevre Eğitim Vakfı'nın kontrolünde olan alanlarda bir yıl süre için verilen bir ödüldür.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Adana'nın tüm plajları mavi bayraklı olmalı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN