Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz'in turizm ve dil merkezi: Malta

Doğal güzellikleri ve tarihiyle turistlerin ilgisini çeken Malta, dil öğrenmek isteyenlerin de tercihleri arasında yer alıyor. Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Fransızlar ve İngilizlerin etkilerinin görüldüğü ülkede, birçok dil okulunun şubesi bulunuyor

Giriş Tarihi: 6.5.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 13.5.2015 12:44
Akdeniz'in turizm ve dil merkezi: Malta
Akdeniz'de çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Malta, doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla turistlerin ilgi odağı haline gelirken, dil öğrenmek isteyenlerin de tercihleri arasında bulunuyor.

Orta Akdeniz'de, İtalya'nın güneyinde, Malta, Gozo ve Comino adalarından oluşan Malta Takımadaları, ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

En büyük geliri turizm olan ülkede, Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Fransızlar ve İngilizlerin etkilerini görmek mümkün.

"2018 yılı Avrupa Kültür Başkenti"

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve "2018 Yılı Avrupa Kültür Başkenti" seçilen, Malta'yı akınlardan koruyan şövalyelerin inşa ettirdiği başkent Valletta, kemerli köprüleri, kiliseleri, taş işlemeli evleri ve mimarisiyle dikkati çekiyor.

Kentte neredeyse tümünün denize ulaştığı caddeler boyunca, kafeterya, restoran, hediyelik eşya mağazaları sıralanıyor.

Turistler, tarihi mekanlardan eski başkent Mdina'ya da ilgi gösteriyor. Kale etrafında faytonla gezen ziyaretçiler, kaledeki dar sokaklarda tarihle iç içe dolaşma imkanı buluyor.

"Tatilcilere doğal güzellik sunuyor"

Akdeniz manzarasının her taraftan rahatlıkla izlendiği adada, birbirinden güzel koylar yer alıyor. Genellikle kayalık olan kıyılar denize girmeyi güçleştirse de belirli yerlerde kum sahil bulmak mümkün.

Malta, tatilciler için sunduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra dil eğitimi açısından özellikle öğrencilerin tercih ettiği ülkeler arasında bulunuyor.

Resmi dilin Maltaca ve İngilizce olduğu adada, herkes İngilizce konuşuyor. Birçok dil okulunun şubesinin yer aldığı Malta'yı, dünyanın her köşesinden dil öğrenmek isteyenler ziyaret ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'in turizm ve dil merkezi: Malta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN