6 yıldızlı gemilerle tatil keyfi

Giriş Tarihi: 7.6.2015
6 yıldızlı gemilerle tatil keyfi
Jolly Tur ile birçok yere 6 yıldızlı ve ultra lüks hizmetin verildiği cruise'larla seyahat etmek mümkün. Türkiyede en fazla 6 yıldızlı gemi ile çalışan Türk firması olmayı hedefleyen Jolly Tur'un cruise turları müdürü Sami Güvenç'le konuştuk.

- Hangi destinasyonlara turlarınız bulunuyor?
- Şu anda Yunan adaları, Ege Adriyatik, Norveç Fiyortları, Akdeniz, Karayipler ve Güney Amerika destinasyonlarında çalışıyoruz. Ayrıca, çalışmalarımızı sadece destinasyonlarla sınırlamak pek de yeterli bir yaklaşım olmayacaktır. Çünkü, bu alanda oldukça ilginç çalışmalarımız var. Rio Karnavalı, Cannes Film Festivali ve Formula 1 Monte Carlo Grand Prix'inin de aralarında bulunduğu pek çok dünya etkinliği için cruise turları düzenliyoruz.

- Turlardaki gemilerinizin öne çıkan özellikleri nedir?
- Yüzen otellerimizde her türlü lüks ve konfor tüm detaylarıyla söz konusu. Ve çalıştığımız her bir gemi, dönemimizin en son teknolojisiyle donatılmış. Çünkü, dünyanın önde gelen cruise firmalarıyla çalışıyoruz. Jolly olarak ultra lüks gemilerle, bir diğer deyişle 6 yıldızlı gemilerle çalışmamız son derece belirleyici. Ve bu alandaki portföyümüzü giderek geliştiriyoruz. Londra merkezli The Cruise Line'ın Türkiye temsilcisiyiz. Bu alandaki amaçlarımızdan biri Türkiye'de en fazla 6 yıldızlı gemi ile çalışan Türk firması olmak.

- Yılın hangi dönemleri için hangi gemi turlarını öneriyorsunuz?
- Yaz için Yunan adalarını ve Norveç Fiyortları'nı önerebilirim. Bahar ayları için Akdeniz mutlaka deneyimlenmesi gereken bir gemi turu. Kış aylarında mutlaka deneyimlenmesi gereken gemi turları olarak da Karayipler ve Güney Amerika'yı önerebilirim.

- Gemi yolculuğunun avantajları nelerdir?
- Çok kısa bir cevap vermek gerekirse valiz açma kapama derdi yok öncelikle. Ve kısa sayılabilecek bir zamanda dünyanın farklı limanlarını ve şehirlerini görebiliyorsunuz. Üstelik, artık fiyatlar da son derece uygun bir noktaya geldi.

- Gemi yolculuğunda Türk turistlerin en çok ilgi gösterdiği aktiviteler hangileri oluyor?
- Denize karşı kitap okumak en çok gözlemlediğimiz davranışlardan. Ayrıca, turlarda birbirinden ilginç sanat etkinlikleri oluyor. Bu da en çok tercih edilen etkinliklerden biri.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 yıldızlı gemilerle tatil keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN