Karayipler'e gidiyoruz

Giriş Tarihi: 7.6.2015
Karayipler'e gidiyoruz
Tura Turizm Koordinatörü Ayşin Arca cruise turlarıyla ilgili sorularımızı yanıtladı. Arca'ya göre önümüzdeki dönemde Karayipler gemi seyahatlerine olan taleplerde patlama yaşanacak

- Tura Turizm'in ağırlıklı olarak hangi rotalara turları bulunuyor?
- Dünyanın hemen her yerine gemiyle turlar organize ediyoruz. Ama ağırlık olarak Akdeniz çanağı, Kuzey Avrupa, uzaklarda ise Karayip destinasyonları rağbet görüyor.

- Yılın hangi dönemleri için hangi gemi turlarını öneriyorsunuz?
- Yaz aylarında Akdeniz, Alaska ve Kuzey Avrupa seyahatleri, sonbahar ve kış döneminde Karayipler, Hawaii ve Uzakdoğu destinasyonlarını öneriyoruz.

- Türk turistler en çok nerelere gitmek istiyor?
- Sanılanın aksine Türk turistin en çok ilgilendiği destinasyon Karayipler olmasına rağmen katılım sayısı açısından baktığımızda Yunan adaları, Ege Adriyatik ve Akdeniz destinasyonları öne çıkılor. Ancak bu sene Türk havayollarının Miami seferlerinin başlaması dolayısıyla Karayipler gemi seyahatlerine katılımda bir patlama olacağına inanıyoruz.

- Gemi yolculuğunun avantajları nelerdir?
Gemi seyahatleri yerleşik düşüncenin aksine aile tatili için ideal özellikleri barındırır. Çocuklara yönelik eğlenceler, aktiviteler onların da keyif almasını sağlayacaktır.

- Gemi yolculuğu sırasında Türk turistlerin en çok nelerden hoşlanıyor?
- Seçilen geminin özelliklerine göre değişmekle birlikte Antalya ve Bodrum'da bir otelde geçirdikleri tatilde rağbet ettikleri, güneşlenmek, gece gerçekleşen animasyonlar ve uğradığı noktalardaki gezilere katılmak gibi aktivitelere rağbet gösteriyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karayipler'e gidiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN