Ortaçağ'ın baş döndüren şehri Prag'a davetlisiniz

Giriş Tarihi: 9.7.2015
Ortaçağ'ın baş döndüren şehri Prag'a davetlisiniz

Görkemli katedralleri, zarif köprüleri, Arnavut kaldırımlı sokakları ve şiir gibi geceleriyle Prag, baş döndürücü güzellikte. Siz de bu şehrin gizemlerini keşfetmek istiyorsanız, Jolly Tur'a bir göz atın

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve kuşkusuz, en büyüleyici şehri Prag. Kentte gezinirken Ortaçağ'ın gizemli dünyasındaymış gibi hissetmemeniz olanaksız. Görkemli katedraller ve kiliseler, altın şapkalı kuleler, zarif köprüler, gece-gündüz tekne turlarının düzenlendiği Vltava Nehri, Prag'ın tüm seslerini yansıtan müzisyenleriyle Arnavut kaldırımlı sokaklar, Ortaçağ'ın ruhunu yansıtan eski tarihi at arabalarıyla ve koyu hüznüyle Kafka... Prag'ı hâlen görmediyseniz ya da görüp de büyüsüne kapıldıysanız şehri ziyaret etmenin tam zamanı. Çünkü Jolly Tur, Prag'a yaz sezonu boyunca turlar düzenliyor. Bu muhteşem şehrin büyüsünü yaşamak isteyenler ister 3 gecelik Prag isterlerse de 7 gecelik Orta Avrupa turlarına katılabilirler. İşte, Prag seyahati öncesi Jolly Tur'un size rehberlik edecek gezi rotası... Vltava Nehri'nin batı yakasına açılan köprüsü üzerinden, içindeki muhteşem yapılarıyla Prag Kalesi turunuzun ilk durağı olsun. Gotik mimarisi ve heykellerin adeta her an canlanacakmış gibi durduğu St. Vitus Katedrali, Saat Kulesi ve Kale Meydanı görmeniz gereken eserler arasında. 1200'lü yıllardan kalan Kraliyet Sarayı, Çek Saray Müzesi, Maria Theresia Müzesi, Oyuncak Müzesi ve Luksemburg Evi'ni Batı yakasıyla vedalaşırken görmeden dönmeyeceğiniz yerler listesine eklemelisiniz. Merdivenli yolu kullanıp da aşağıya indiğinizde Eski Mahalle'de yeşil kubbesiyle 200 yaşındaki St. Nicholas Kilisesi ile karşılaşacaksınız. Sonra, ünlü Charles Köprüsü'ne doğru ilerleyin. İşte burada bir kez daha durun şehrin Vltava Nehri, köprüler, kuleler, adalar, binalar, kaleler ve duvarlardan oluşmuş tablosunu seyredin.

MİMARİSİYLE BÜYÜLÜYOR

Her iki tarafında yüksekliği yaklaşık 30 metreyi bulan kuleler ve heykelleriyle Charles Köprüsü sizi, IV. Karel Heykeli, Karel Müzesi, Malta Şövalyeleri Kilisesi, Aziz Fransis Kilisesi'nin bulunduğu Küçük Meydan'a çıkaracak. Meydanın arkasına doğru yönelin ve 1700'lü yılların muhteşem mimarisiyle karşılaşın. 2 dakikalık mesafede ise sizi Eski Şehir Meydanı karşılayacak. Bu meydanın eski belediye binası, astronomi saati, havariler saati, masal şatosu, Tyn Kilisesi ve Jan Hussa anıtı sizi geceleri parıldayan ateş böcekleri gibi kendisine çekecek. Hemen belirtelim ünlü yazar Kafka'nın Evi, tarihi tek ve iki katlı rengarenk evlerin sıralandığı Altın Yol ve modern çağların romantik binalarından Dans Eden Ev de görülecekler listenizde yer almalı.

KAPLICALAR ŞEHRİ VE ORTAÇAĞ GECESİNE MERHABA
Bohemya bölgesindeki Karlovy Vary için düzenlenen tura gerçek bir kaplıca deneyimi için mutlaka katılın.
Ortaçağ Gecesi deneyimlemeniz gerekenler arasında olsun. Döneme özgü mutfak ve yaşam ritüelleri unutmayacağınız deneyimler yaşatacak.
Prag'a gelmişken 2.5 saatlik uzaklıktaki Dresden için düzenlenen tura da katılın. Martin Luther'in memleketinde gezinirken Dresden'in neden Elbe Nehri'nin Floransası diye betimlendiğini de anlayacaksınız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortaçağ'ın baş döndüren şehri Prag'a davetlisiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN