Adriyatik'te maceraya ve gizemli tarihe davet

Giriş Tarihi: 16.7.2015
Adriyatik'te maceraya ve gizemli tarihe davet
Jet sosyetenin akınına uğrayacak kadar çekici ve Montenegro'nun Miami'si diye tanımlanacak kadar iddialı Budva... Dünyanın en güzel körfezlerinden biri olan ve fiyortlarıyla Adriyatik'te adeta Norveç deneyimi yaşatan Kotor... Avrupa'nın yeni Monte Carlo'su olan Porto Montenegro... Aslında şu günler bu eşsiz coğrafyada gezinmek için tam zamanı. Çünkü, Jolly Tur, 5 gece - 6 günlük 'Adriyatik'in İncisi Montenegro Turu' için başlangıç fiyatını 619 euro olarak belirledi. Temmuz ayı için de program yapabilirsiniz. ama planınız ağustos ayı ise bolca seçeneğiniz var. Çünkü, 2 Ağustos'tan itibaren her pazar günü, bu tur düzenleniyor. Üstelik tüm olağanüstü güzellikler silsilesine vizesiz ve 1 saat 15 dakikalık uçuşla ulaşabilecek olması bavulu hemen hazırlamak için oldukça kışkırtıcı bir neden. Jolly Tur'un rehberliğinde kısa bir gezintiye ne dersiniz?

KARADAĞ'IN MİAMİ'Sİ BUDVA
Budva'nın Karadağ'ın Miami'si diye anılmasına şaşmamak gerek. Çünkü, bu şehre, geceleri eğlencenin büyülü ve rengarenk atmosferi hakim. Ödüllü gece kulüpleri, ünlü DJ'ler, dahası her yaz Fashion TV ve Playboy'un partileri... Eğlencenin büyülü atmosferinden çıktığınızda ise doğanın ve tarihin olağanüstü atmosferi sarmalıyor sizi. Öncelikle, plajlarda denizin tadını çıkarın. Jaz, Mogren, Saint Nikola, Guavance, Becici, Kamenovo, Przno, Queen's Beach, Milocer, Sveti Stefan, Drobni Pijesak, Perazica do, Petrovac Beach, Lucice, Buljarica... Seçeneğiniz çok. Sonra Sophia Loren, Marliyn Monroe, Liz Taylor'ün de kaldığı Sveti Stefan Adası'nı keşfedin. Keşfedeceğiniz diğer ada Hawaii olarak anılan Sveti Nikola olsun. Çam ormanlarıyla çevrili Petrovac Kasabası'nı ziyaret edilecekler listenizi alın. Kentin çevresindeki bu keşif gezisinden sonra yönünüzü Old Town'a çevirin. Dar sokakları, meydanları, duvar ve kuleleriyle adeta Ortaçağ'daymışsınız gibi hissedeceksiniz.

FİYORTLARIYLA KOTOR
Göz alıcı körfezi, harika fiyortları ve esrarengiz tarihiyle Kotor... Şehirde dolaşırken 12. ve 14. yüzyıllardan kalan katedraller ve kiliselerin görkemli görüntüleriyle karşılaşacaksınız. Sveti Tripun Katedrali, Sveti Anne kilisesi, Meryem Ana Kilisesi ile şehrin tarihi serüvenini yaşayın. Sonra San Giovanni Kalesi'ne tırmanın. Manzaranın büyüsünde şehri tanıyın. Issız güzelliğiyle Perast, Osmanlı mimarisiyle Herseg Novi ve şirin Trivat kasabalarını keşfedin. Ve günün yorgunluğunu fiyordların kıvrımlarında yüzerek atın. George Bernard Shaw'un "Dünyada cenneti arayanlar Dubrovnik'e gelmelidirler" sözünü anımsayarak rotanızı Dubrovnik'e çevirin. Sokaklarda Hollywood yıldızlarını görmeye hazırlıklı olun. Rector Sarayı'nı gezin ve şehrin dar sokaklarından geniş meydanlara ilerleyin. Kuleler ve surlarla örülü Dubrovnik Meydanı'nda uzun bir mola verin. Romantik sokaklarında gezip St. Stefan'ı görün. Bu ada, tarihi evleri ve muhteşem doğası ile kalbinizi çalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adriyatik'te maceraya ve gizemli tarihe davet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN