Konforlu uçuşun sırrı doğru koltuğu seçmek

Rahat bir seyahat için kısa mesafeli uçuşlarda 1A, uzun mesafeli uçuşlarda ise 16. ve 32. sıralardaki koltukların en uygun numaralar olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Konforlu uçuşun sırrı doğru koltuğu seçmek
Havayoluyla seyahatin en önemli unsurudur rahat bir koltuk. Özellikle de uzun, kıtalararası uçuşlarda. Peki uçakta en ideal koltuğu nasıl seçeceğinizi biliyor musunuz? Akıllı seyahat arama motoru Kayak, en rahat şekilde seyahat edebilmek için hangi koltukları tercih etmeniz gerektiğini araştırdı. Kayak, kabin görevlisi ve Confessions of a Trolley Dolly adlı internet sitesinin yazarı Dan Air ile işbirliği yaparak, en çok kullanılan uçak tipleri olan Airbus A320 ve Boeing 777'lerde hangi koltukların en iyileri olduğunu tespitledi. Buna göre Türk Hava Yolları, AtlasJet ve Pegasus gibi şirketlerin filolarında yer alan ve genelde kısa mesafeli uçuşlarda kullanılan Airbus A320'lerde en iyi koltuk 1A. Çünkü 1A, diğer koltuklara göre daha geniş ve pencere kenarı. Ayrıca host ve hostesler ilk ikramı burada oturan yolculara yapıyor. Kapının hemen arkasında olduğu için biraz soğuk olsa da uçağın ön bölümündeki seçilen yerler göreceli olarak arka kısımlara göre daha gürültüsüz.

GÜRÜLTÜDEN KAÇIN

Airbus A320'lerde uçacaksanız, 15'ten 20'ye dek uzanan numaralı sıralardaki koltuklarda oturmamaya özen gösterin. Bu sıralar kanat üstüne denk geldiği için çok gürültülü oluyor. Türk Hava Yolları, Lufthansa, Emirates gibi birçok şirketin kullandığı Boeing 777 tipi uçaklarda ise 16. ve 32. sıraları tercih etmekte yarar var. Hem ilk ikramlar bu koltuklarda oturanlara yapılıyor hem de en ön koltukla aradaki mesafe geniş. Boeing 777'lerde en az tercih edilenler ise, en sonda yer alan 44. ve 45. sıralar. Bu koltuklarda oturan yolcular, dar olması ve koltukların tam yatmaması konusunda şikayetçi. Ayrıca tuvalet ve yemek ve içecek servisinin hazırlandığı bölüme yakın olması da gürültü ve yoğunluk açısından sıkıntı yaratabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konforlu uçuşun sırrı doğru koltuğu seçmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN