Lüks, tarih ve doğa...

’nın Serik ilçesine bağlı olan Belek, çam ormanlarının yeşili ile denizin mavisinin bir araya geldiği eşsiz bir turizm beldesi. İşte size bu yaz Belek’e gitmek için beş güzel neden

Giriş Tarihi: 1.4.2016
Lüks, tarih ve doğa...
Antalya'ya 40 kilometre uzaklıktaki Belek, yerli turistin gözbebeği olan tatil yörelerinden. Adı turizmiyle anılan Belek'te çok sayıda lüks konaklama tesisi bulunuyor. Her ne kadar tesisler birbirinden güzel olsa da beldede gezilecek çok sayıda tarihi ve doğal yerler de bulunuyor.

1. Deniz kaplumbağalarının üreme alanı olması, beldeyi doğal karakter açısından önemli kılıyor. Belek kumsalları, nesli tükenme tehlikesi yaşayan deniz kaplumbağaları caretta caretta'lar için Türkiye'nin en önemli, Akdeniz'in ise ikinci büyük yuvalama alanı. Caretta kaplumbağalarının Belek'te yaklaşık 2 bin yuvası olduğu öngörülüyor.

2. M.Ö. 2. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilen görkemli Aspendos Amfitiyatrosu, inanılmaz bir ses akustiğine sahip. 15 bin kapasiteli tiyatro, her yıl birçok konsere ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Dünyaca tanınan bu mimari yapıyı mutlaka görmelisiniz.

3. Perge, Anadolu'nun en düzenli Roma dönemi kentlerinden. buluntuları sayesinde dünyanın en zengin Roma Dönemi heykel müzelerinden biri olma özelliğini kazanan Müzesi, zamana yolculuk yaptırıyor. Ayrıca buradaki antik çağlardan kalma tiyatro, stadyum, agora ve sütunlu cadde görülmeye değer.

4. Bölgede bulunan oteller ve restoranlar yemek için birçok alternatif sunuyor. Ayrıca Belek merkezde ve sahilde ocakbaşı, balık lokantası tarzında birçok mekan bulunuyor. Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerine doyacaksınız. Belek'te yöreye özgü el emeği halı, kilim, takı ve daha fazlasını halk pazarlarından bulabilirsiniz.

5. Belek deyince ilk akla gelen spor golf oluyor. Yılın 12 ayı golf oynamaya elverişli olan bölge, profesyonel golf sahaları ve kaliteli konaklama tesisleri ile golf yıldızlarını ağırlıyor. Lüks otellerin yanı sıra golf için tasarlanmış sahalarda profesyonel, uluslararası yarışmalar gerçekleştiriliyor. Bölgede dünya standartlarında golf kulüpleri bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks, tarih ve doğa...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN