Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Reklamları izlediniz

Kimi çok egzotik, kimi çok lüks, şaşaalı... yerlerinin teki rüya gibi fotoğraflarını görünce nefesiniz kesiliyor, hayaller kurmaya başlıyorsunuz değil mi? Oysa ki o fotoğrafların birçoğu gerçeği tam olarak yansıtmıyor

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Reklamları izlediniz
Yaz yaklaşırken planı yapanlar başına oturur, en çekici sahilleri, tatil beldelerini, en romantik yerleri, , motel ve pansiyonları aramaya başlar. İnternet kullanıcıları arasında yapılan bir araştırmaya göre de tatilciler gidecekleri yerlerin seçimini ekran başında gördükleri ve en çok beğendikleri manzaraya göre yapıyor. Ancak aynı araştırma, tatilcilerin çoğunun internet üzerinden seçtikleri yerlere gittiklerinde hayal kırıklığı yaşadığını da gösteriyor. Bu hayal kırıklığı otel, motel, pansiyon görüntülerinde yaşandığı zaman, tatilcilerle tesis sahibi arasında tartışmalar olabiliyor. Örneğin deniz manzaralı olarak gösterilen tatil köyünün ya da otelin sahilden bir hayli uzakta olduğunun ortaya çıkması gibi durumlar en çok yaşananlar. Bazen bunun tam tersi de olabiliyor. Yani tesisin internet üzerinden yayınlanan amatörce çekilmiş fotoğrafları, tesisi olduğundan daha kötü gösterebiliyor. İşte bu nedenlerle internet üzerinden seçilen yerlere ve tatil beldelerine gitmeden önce tatilcilerin rezervasyon yapacakları yerleri daha iyi araştırmaları ve mümkünse daha önce o yerlere gidenlere ya da turizm şirketlerine danışarak daha fazla bilgi sahibi olmaları tavsiye ediliyor.

AĞUSTOS EN YOĞUN AY
Bu arada seyahat uzmanları, tatile dinlenmek, temiz denize girmek, kentlerin trafik yoğunluğundan kaçmak gibi hayallerle çıkılıyorsa en yoğun ay olan ağustostan kaçınılmasını öneriyor. Haziran ve temmuz başı ya da eylül ayının tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Tatil beldelerinde çekilen albenili fotoğrafların da yerli ve yabancı turistlerin daha seyrek olduğu haziran ya da eylül aylarına ait olduğuna dikkat çekiyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reklamları izlediniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN