Unutulmaz tatilin adresi Belek

Tekdüzelikten hoşlanmıyorsanız, büyüleyici doğası, masmavi i, antik kentleri ve sahalarıyla Belek’in sunduğu bol seçenekli bir tatil tam size göre

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Unutulmaz tatilin adresi Belek
Belek, bir kasaba ama turizmdeki payı ve rolü bir kasabanın kat kat üzerinde. Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek, yakın zamandaki büyük değişimle bugün uluslararası birçok etkinliğe evsahipliği yapıp devlet başkanlarını, ünlü sporcu ve sanatçıları ağırlıyor. Belek'in en büyük özelliği geniş bir yelpazeye hitap etmesi. İster doğa tutkunu olun, ister , ister , ister ... Belek'in tarihi M.S. 2. yüzyıldaki Bergama Krallığı'na kadar uzanıyor. Bugün ise masmavi denizi, ince kumlu sahilleri, mavi bayraklı plajlarıyla, deniz-kum-güneş tatilcilerinin vazgeçilmezi.

YAZIN NÜFUS ARTIYOR
Bölgeyi, diğer Akdeniz kıyılarından ayıran en önemli özelliklerinden biri de doğayla iç içe olması. Okaliptüs ağaçları, zengin çam ormanları Belek'i, keyifli bir seçenek yapıyor. Anlayacağınız turizmin bu popüler merkezinde, doğa ve denizin huzuruyla başbaşasınız. Bölge, kentin merkezine 43 kilometre uzaklıkta. Havalimanıyla arasındaki mesafe ise 36 kilometre. Kışlık nüfusu yaklaşık 6 bin 500'lerde olan bölgenin yazlık nüfusu 350 binleri buluyor. Çünkü, muhteşem denizi ve etkileyici doğasına, tarihi yapılar, antik kentler de ekleniyor. Festivaller yapılan Aspendos Tiyatrosu, Perge Antik Kenti ile Slyon Antik Kenti, yöreyi daha da ilgi çekici hale getiriyor. Geniş yelpazeye hitap eden bu gözde turizm adresinde ultra lüks oteller de var uygun fiyatlı tesisler de.

GOLF MERKEZİ
Belek, geniş yelpazeye hitap ediyor dedik ya, bunun içinde golf sahaları da önemli bir paya sahip. Birçok turnuvaya ev sahipliği yaptığı için yöre, golf merkezi olarak adından sık sık söz ettiriyor. Çünkü Belek, eşi benzeri olmayan, aydınlatmasıyla gece de oynayabileceğiniz golf sahalarına sahip. Bazı otellerin lobilerinde bile mini golf sahası yer alıyor. Golfle, bu minik sahada tanışabilirsiniz. Şanslıysanız, bizim gibi golf hocası yanınıza gelip, kısa bir golf dersiyle vuruşların tekniğini öğrenebilirsiniz. Belek'in, önemli tarihi kalıntılar ile antik şehirlere ev sahipliği yaptığını belirtmiştik. Bu tarihi noktalara giderken bile çok sayıda su kemeri, Selçuklu dönemine ait köprü ve diğer kalıntılarla da karşılaşabiliyorsunuz. Şimdi bu önemli durağın, size zenginlik katacak görülmesi gereken yerlerine göz atalım.

Kurşunlu Şelalesi
Sadece Antalya'nın değil Türkiye'nin büyüleyici bir doğal güzelliği Kurşunlu Şelalesi. Tertemiz sularının altından ulaşılabilen gizli mağarası ise heyecan verici bir keşif noktası. Yüzlerce kuş çeşidine ev sahipliği yapan şelale, deniz, tarih, doğa deneyiminize büyük bir zenginlik katacak.

Aspendos Tiyatrosu
Bölgenin en önemli tarihi yapısı Aspendos Tiyatrosu. 15 bin kişi seyirci kapasitesi ile antik zamanlara göre devasa bir tiyatro. Aspendos'ta, 2000 yıllık geçmişine rağmen bugün hâlâ festivaller, etkinlikler gerçekleştiriliyor. Çünkü, iyi korunmuş bir tarihi tiyatro.

Yuvalama bölgesi
Belek'in sunduğu güzellikler bitmiyor. Bir başka yönü de, deniz kaplumbağalarını ağırlaması. Deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı yerler arasında Belek'in kumsalları da yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Unutulmaz tatilin adresi Belek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN