Kaplıcalarda şifalı

Giriş Tarihi: 25.6.2016
Kaplıcalarda şifalı tatil

Alternatif noktalarından biri de kaplıcalar. Tarihi atmosferi, yemyeşil doğası ve şifa kaynağı termal kaynak sularıyla kaplıcalar, farklı ve alternatif bir tatil için ideal. İşte sizin için seçtiğimiz kaplıcalardan birkaçı

Türkiye termal kaynak suları açısından zengin bir ülke. Alternatif arayışında olanlar için ise kaplıcalar ideal. Şifa kaynağı kaplıcalar tam bir tedavi merkezi niteliği taşıyor. Bu nedenle sağlık turizmi açısından da önplanda buluyor. Her geçen gün sayısı artan kaplıcalardan kimi yemyeşil bir doğayla buluşturuyor sizi, kimi ise tarihi atmosferiyle gizemli bir atmosfer sunuyor. Alternatif tatil rotaları ayrıca bambaşka duygular yaşatıyor. İşte sizin için seçtiğimiz kaplıcalardan seçenekler...

PADİŞAHLARIN GÖZDESİ YALOVA KAPLICALARI:
Termal Kaplıca Tesisleri, Yalova'ya 12 km uzaklıkta bir tesis. Yalova'nın Termal ilçesinde bulunuyor. Tarihi ise 1600 yıl öncesine dayanıyor. İlk hamamlar Bizans İmparatoru Constantinus tarafından yaptırılmış. Kaplıcalar, Osmanlı'da da padişahların her daim gözdesi olmuş. 'Suları en şifalı kaplıca' unvanına sahip tesis 3 bin 600 dönümlük ormanlık arazide bulunuyor. Aynı zamanda birinci dereceden de sit alanı.

EŞSİZ BİR TATİL İÇİN BİNGÖL KAPLICALARI:
'de adım başı kaynak sularıyla karşılaşmak mümkün. Bingöl-Karlıova yolu üzerinde bulunan Binkap Termal Oteli de alternatif tatil yapmak isteyenler için en uygun rotalardan. Tabiatın en zengin halini Ilıcalar beldesinde bulunan tesiste ailenizle birlikte yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda şifa kaynağı da olan ve eşsiz bir doğaya sahip Bingöl kaplıcalarında hem sakin hem de yeşillikler arasında bir tatil geçirebilirsiniz. Bingöl il merkezine sadece 20 km uzaklıktaki kaplıcalarda ayrıca motel, pansiyon, ikisi kapalı olmak üzere üç yüzme havuzu, lokanta, çay bahçesi ve araç parkı da bulunuyor.

KIZILCAHAMAM'DA ORMANLA İÇ İÇE TATİL KEYFİ:
Ankara'ya 75 km uzaklıkta olan Kızılcahamam yüzyıllardır şifa kaynağı. Kaplıcalarıyla ünlü olan ilçe ormanlık bir alanda bulunuyor. Büyük Kaplıca ve Küçük Kaplıca kaynaklarından çıkan sular ilçede birçok hastalığa deva oluyor. Hem alternatif tatil için hem de sağlık açısından önemli merkezlerden biri. Her iki kaplıcanın kadın-erkek ve özel kabinleri mevcut.

YEMYEŞİL DOĞADA KAPLICA KEYFİ:
Marmara'nın önemli kaplıcalarından biri olan Oylat Kaplıcaları, Bursa'ya yaklaşık 70 km uzaklıkta. Sadece termal kaynak suyunun şifasından yararlanmak isteyenler için değil, yemyeşil bitki örtüsünün eşsizliği için de tercih edilen kaplıcalardan. Tatilcilerin gözdesi olan Oylat'ta Türkiye'nin en uzun üçüncü mağarası da bulunuyor. Kaplıcaya gelenler mağaraya da ilgi gösteriyor. Kaplıcalara yeşillikler arasından ulaşırken, dere yatakları, oksijen oranı yüksek doğası ve yürüyüş parkurları tatilcilerin gözdesi olmasında yeterli. Belediye tesislerinde kalabileceğiniz gibi Oylat'ın en büyük üç otelinde de kalabilirsiniz.

İSTEDİĞİNİZ AY TATİL YAPIN, SU İÇİN GENÇLEŞİN:
Türkiye'de bulunan en eski şifalı kaynaklardan biri olan Balıkesir'in Gönen ilçesinde bulunan kaplıcaların tarihi M.Ö 5. yüzyıla kadar uzanıyor. Romalılar ve Osmanlılar tarafından kullanılan kaplıcalardan biri olan Gönen kaplıcalarında tarihi kubbeli kaplıca hamamları hâlâ dimdik ayakta. Ilıcanın 100 metre güneybatısındaki 'Ekşidere Gençlik Suyu' isimli şifalı içme suyundan içenlerin ise gençleştiğine inanılıyor. Sadece belli aylarda tatil yapmak istemeyenler için ideal. Çünkü Gönen kaplıcalarındaki tesisler 12 ay boyunca kesintisiz hizmet veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaplıcalarda şifalı tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN