Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluslararası Çikolata Festivali Sirkeci Garı'nda yapılacak!

Uluslararası Çikolata Festivali tarih ile kültürü medeniyet ile sevgiyi bütünleştiren Sirkeci Garı'na alınarak, 11 ile 14 Şubat arası 4 gün boyunca gerçekleşecek.

Giriş Tarihi: 27.10.2016 14:08 Güncelleme Tarihi: 27.10.2016 14:22
Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali Sirkeci Garı'nda yapılacak!

Dünyanın birçok ülkesinde gerçekleşen ''Çikolata Festivali'' 'de ilk kez Medyadoktoru Yapım firması tarafından 'da çikolata severleri buluşturmak ve onlara çikolata kültürünü anlatmak için 11-12-13 14 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

MUTLULUK PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR

Çikolata Festivalinin Sevgililer Gününde de devam edeceğini belirten yapım firması tarafından yapılan açıklamada, festivalle ilgili şu bilgiler verildi: ''Yerli ve yabancı çikolata firmalarının yer alacağı stantlar, Çikolatanın hikayesi, yapım ve tadım aşamaları, Çikolata üzerine workshoplar, Çikolatanın yer aldığı ürün tadım günleri, Çocuklara ve ailelere özel etkinlikleri dışında 7 bölgemizde belirlenecek olan illerimizden birçok çocuğumuzu Sirkeci Garına davet edeceğiz. Bizlere bu kapsamda Kızılay destek olacak. Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali, 'de bir ilk olma özelliği taşıyor. İstanbul Çikolata Festivali kapsamında bir çok Türk ve yabancı çikolata firması Sirkeci Garında buluşarak stantlar kurup daha geniş kitlelere ulaşma imkanı bulacak"

"İSTANBUL ÇİKOLATAYA DOYACAK"

İstanbul Çikolata Festivali 5 gün boyunca sokaklarda çikolata stantları, workshoplar, yarışmalar ve dev çikolata heykelleri ile İstanbulluyu da buluşturacak. 5 gün boyunca usta aşçılar tarafından hazırlanan çikolatalar usta heykeltıraşlar tarafından tıraşlanacak. Çikolatadan oluşturulmuş heykeller festival alanını süsleyecek. Festivalin son günü ise heykeller görücüye çıkarak kesilerek tekrar çikolata severlere dağıtılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali Sirkeci Garı'nda yapılacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN