64 metre yüksekten Bangkok

Giriş Tarihi: 19.3.2017
64 metre yüksekten Bangkok

Phuket’e gitmişken Bangkok’a uğramadan olmaz. Burada geçireceğiniz iki gece, size başka bir dünyanın kapılarını açıyor

Phuket'e gitmişken birkaç geceyi Tayland'ın başkenti Bangkok'ta geçirmeden olmaz. Bangkok'u gece ve gündüz diye ikiye ayırmakta fayda var. Japonya'da Kyoto'yu görmüşseniz, Bangkok'taki tapınakları ziyaret etmekle zaman harcamayın. Altın Buda heykeli ve Yatan Buda Tapınağı'nı görseniz yeter.
Malum bölge egzotik, her bir köşede bunun izlerine rastlamak mümkün. Haliyle bu turizme de yansımış. Yılan şovu en çok ziyaret edilen turistik şovlardan. Olur olmaz her yerde bir yılanlı adam görmek mümkün.
Kesinlikle es geçilmemesi gereken bir yer var ki; o da Yüzen Çarşı... Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir manzarayı görmeniz mümkün değil. Burada yemek yemenizi önermem ama kanolarla yüzen çarşıda gezip, en azından egzotik meyvelerin tadına bakabilirsiniz. Rengarenk, tasvir edilmesi zor izlemesi şahane bir şov gibi Yüzen Çarşı...
Bangkok'un insanı sarsan bir yerleşimi var. Bir yanda fakirlik diğer yanda muhteşem bir zenginlik. Gökdelenleri ve onların çatı katındaki barlarıyla ünlü bir yer Bangkok. Üstelik bu barlardan biri Hangover film serisinin sonuncusuna da mekan olmuş. Yükseklik korkusu olanların kesinlikle uzak durması gereken bir yer. Ama müthiş bir şehir manzarası sunduğu da bir gerçek. Şehri 64. kattan izlemek için Sky Bar'a uğramak şart.
Bangkok'un zenginliğinin yanı sıra fakirliğine de şahit olmak istiyorsanuz şehri saran Chao Praya Nehri üzerinde bir tekne turu almanızı tavsiye ederim. Nehrin pis sularında yüzen çocukları, yıkılmak üzere olan evlerin verandalarını, Bangkok'un yerlilerini görebilirsiniz...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
64 metre yüksekten Bangkok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN