Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Trend: Doğaya dönüş

Giriş Tarihi: 7.5.2017
Yeni Trend: Doğaya dönüş
Gösterişli, kalabalık, alışveriş ağırlıklı, gürültülü, eğlence odaklı tatil beldeleri gerçek zenginlerin uzak durduğu rotalar arasına girdi. Veri analiz şirketi The Skift tarafından yapılan son araştırmaya göre; zenginliği birkaç jenerasyona yayılmış olan dünyanın esas varlıklı kesimi insanın zihnini zorlayan, izole edilmiş lüks otellerde, doğaya daha yakın bir şekilde tatil yapmayı tercih ediyor. Şirket yetkililerİ, "Her şeyi yapmış ve görmüş biri tekrar daha doğala, kendisiyle ve en yakınlarıyla yalnız kalabileceği yerlere geri dönüyor. Esas zenginler yeni rotalar keşfetmeyi seviyor. Tabii ki onların aRdından birçok kişi aynı rotalara gitmeye başlıyor. Onlar da keşfe çıkıyor..." diyor. Son dönemde dünyanın en zengin kesiminin tatil için tercih ettiği rotalar arasında Kanada, Estonya, Şili ve Finlandiya bulunuyor.

FOGO ISLAND INN /KANADA
Yerleşim yerlerinden kilometrelerce uzakta olan bu otel hayata yeniden bağlanmanızı sağlayacak. Otel yetkilileri, "Sessizlik. Sadece doğanın sesini dinlemek. Çiçeklerinin kokusunu duymak. Belirli bir saate göre hareket etmeden birkaç gün geçirebilmek... Bu yüzyılda bundan daha kıymetli bir şey yok" diyorlar

PADASTE MANOR / ESTONYA

Estonya'da herkesten uzak bir noktada keyifle tatil yapmak istiyorsanız, son dönemin en iddialı adreslerinden biri olan Padaste Manor'a uğrayabilirsiniz.

HOTEL REMOTA / ŞİLİ
Torres del Paine Ulusal Parkı'nın yakınındaki bu otel sandığınız lüks anlayışından çok farklı bir anlayışa sahip. Ödüllü mimarisiyle doğanın içinde kaybolup giden bu otelde kalıp Patagonya'nın büyüleyici doğasını keşfedebilirsiniz. Otel yetkilileri sürekli ofiste çalışan, iş nedeniyle belirli davetlere katılmak zorunda olan misafirleri için yanlarında geçirdikleri bir haftanın bile tarifsiz değere sahip olduğunu söylüyor.

WILDERNESS HOTEL / FİNLANDİYA
Finlandiya'da Nellim isimli küçük bir kasabada bulunan bir otele kim gider ve bir gece konaklamak için kim yüzlerce dolar verir? Aklınıza gelebileceğinden de daha çok insan tabiatla iç içe olmak bu oteli tercih ediyor. Ekoturizm odaklı bir aile şirketi tarafından işletilen otelde kalanlar Lapland bölgesinde safariye çıkıyor, doğa uzmanlarıyla birlikte kamp yapıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Trend: Doğaya dönüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN