Türkiye'nin en iyi haber sitesi

na ilk kez çıkacaklar bu tavsiyelere kulak verin!

Başka bir ülkeye seyahat ederken bazı kurallar, önlemler alınması gerekiyor. nda bir aksilik yaşamamak için çok bu kurallar çok önemli. Rahat konforlu bir geçirmek istiyorsanız işte detaylar...

Giriş Tarihi: 11.7.2018 15:19
Yurt dışına ilk kez çıkacaklar bu tavsiyelere kulak verin!

Eğer bu yakın zamanda yurt dışı tatiline çıkacaksanız, hazırladığımız bu altın değerindeki tavsiyeler çok ama çok işinize yaracak.

1.BİLETİNİZİ AYLAR ÖNCESİNDEN ALIN

Biletinizi aylar öncesinden almak, hem promosyonlardan yararlanmanızı sağlayacak hem de bu işle son dakika uğraşmamanız için size fayda sağlayacaktır. Vize için başvurunuz sırasında da tatiliniz için ayırdığınız sürenin netliğini gösterme açısından biletinizi erken almak yararlı bir durumdur.

2.KALACAĞINIZ YERİ ÖNCEDEN AYARLAYIN

Yurt dışına gidildiği zaman ihtiyaçların başında konaklama yer almaktadır. Bu nedenle konaklamayı gitmeden halletmek, çok büyük avantaj sağlayacaktır. Avrupa'daki birçok ülkede otellerin yanı sıra hosteller de bulunmaktadır.

3.SEYAHATLER İÇİN MOBİL OPERATÖR SEÇİMİ

Gideceğiniz ülkede bulunan mobil operatörler arasında araştırma yaparak, bu operatörler arasından en uygun hizmet vereni seçmeli ve oraya gider gitmez bir hat çıkarmalısınız. Böylece hem yakınlarınızın size ulaşmasını sağlamış hem de internetsiz kalmamış olursunuz.Bilmediğiniz yerleri gezerken internet işleri gerçekten kolaylaştırıyor.

4.GÖTÜRÜLECEK EŞYALAR LİSTESİ

Yurt dışında uzun veya kısa süreli seyahatlerde, mutlaka götüreceğiniz eşyaların listesini erkenden yapmaya başlayın. Son anda sizin için değerli eşyaları arayarak gerilmek istemezsiniz. Ayrıca bu eşyaları oradayken temin etmek mümkün olmayabilir. Temin etseniz bile masraflı olması yüksek bir ihtimaldir.

5.HER GİTTİĞİNİZ YERE ŞARJ ALETİNİZİ GÖTÜRÜN

Telefonunuzun modeli ne olursa olsun, gittiğiniz her yere mutlaka şarj aletinizi hatta mümkünse powerbank götürün. Gittiğiniz yerde şarjınız bitebilir ve şarj aleti bulmanız pek mümkün olmayabilir. Bu tür durumlara karşı bunların yanınızda olması hayat kurtarır.

6.KALDIĞINIZ OTEL VEYA PANSİYONA DAİR BİLGİLER

Yurt dışında gitmiş olduğunuz ülkeyi keşfe çıkarken, kaldığınız otelin ya da pansiyonun mutlaka iletişim bilgilerini ve konum bilgilerini bir yere kaydedin ya da yanınızda bulundurun. Aksi halde yurt dışında kaybolmanız durumunda çok zor anlar yaşamanız olağan bir durumdur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurt dışına ilk kez çıkacaklar bu tavsiyelere kulak verin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN