Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu konserler için uçulur

Tatilini konser ve festivallere göre ayarlayanların sayısı her geçen gün artıyor. Müzik için gezmek yeni trend...

Giriş Tarihi: 23.6.2019
Bu konserler için uçulur

Sanat turizmi tanımının içine sadece çağdaş sanat festivalleri ya da müzeler girmiyor. Bir de işin müzik boyutu var. Örneğin bir türlü gidemediğim ama bütün arkadaşlarımdan dinlediğim Andrea Bocelli'nin her yıl temmuz ayında verdiği konser gibi... Bu yılki konserin tarihi 25 Temmuz. Şu ana kadar bilet almadıysanız gidememe ihtimaliniz epey yüksek. Ama turizm şirketlerinin bu konseri de kapsayan turları bulunuyor. Onlardan birine kayıt yaptırabilirsiniz. Bu sene 14. kez gerçekleşecek konserin teması 'Özgürlüğün Kanatları'. Konser yine Toskana'nın Lajatico kasabasında gerçekleşecek. Neden mi? Çünkü sanatçı bu kasabada doğmuş. O yüzden de İtalyan tenor, söz yazarı ve yapımcı Bocelli için bölgenin önemi ayrı.KLASİK MÜZİĞİN MADONNA'SI

Andre Rieu'nun Arjantin'de verdiği bir sokak konserinin videosunu belki de yüzlerce kez izlemiş olabilirim. Hollandalı sanatçının tam adı Andre Leon Marie Nicholas Rieu. Müzik otoriterleri tarafından dünyanın en önemli müzisyenleri arasında gösterilen kemancı, besteci ve orkestra şefi Rieu Temmuz ayı boyunca Hollanda'da konser verecek. Bu arada Rieu'nun günümüzde olimpiyat statlarında konser veren tek klasik müzik sanatçısı olduğunu da belirtelim. The New York Times'ta yayımlanan makalede Rieu klasik müziğin Madonna'sı olarak nitelendirilmişti.

TUNA NEHRİ'NDE FESTİVAL

Haydi bu kez Macaristan'a rotayı kıralım. Biraz klasik müzik kafasından çıkıp rock, pop, hip hop, indie hatta elektronik müziğe kulak verelim. Evet, biraz radikal bir bir dönüşüm oldu ama her kitleye hitap etmek de boynumuzun borcu. Avrupa'nın en büyük müzik festivallerinden Sziget, her yıl yaklaşık 50 bin kişiye ev sahipliği yapıyor. Macaristan'ın Tuna Nehri üzerinde düzenlenen festivalin tarihi bu yıl 7-13 Ağustos olarak açıklandı. Konser takvimini incelemenizi öneririm.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu konserler için uçulur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN