Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Portakal'ın renkli yüzleri

Altın Portakal'da önceki gün 'Pia', 'Arama Motoru', 'Taşa Yazılmış Hatıralar' ve 'Bridgend' filmlerinin söyleşileri gerçekleşti. 'Arama Motoru' filminin oyuncuları ilgi çekti

Portakal'ın renkli yüzleri
52. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde ödül töreni için geri sayım başladı. Altın Portakal ödülü için birbiri ardına gösterilen filmler sinemaseverle buluşmaya devam ediyor. AKM Aspendos Salonu'nda Ulusal ve Uluslararası Yarışma filmlerinin gösterimiyle film ekiplerinin, gösterim sonrası AKM Perge Salonu'nda katıldığı söyleşiler, seyircilerin yoğun ilgisiyle sürüyor. Festivalde önceki gün, Ulusal Yarışma bölümündeki 'Pia' ve 'Arama Motoru' ile Uluslararası Yarışma'daki 'Taşa Yazılmış Hatıralar' ve 'Bridgend'in söyleşileri gerçekleşti.

'KADIN OYUNCU BULAMADIK'
Festivalin Ulusal Yarışma bölümünde yarışan iddialı filmlerden 'Arama Motoru'nun yönetmeni Atalay Taşdiken ve oyuncular, eski belediye başkanı Mehmet Çiğdem ile Mahmut Uyanık, Mithat Bakır ve Musa Çakır'la gösterim sonrası bol kahkahalı bir söyleşi gerçekleştirdi. Küçük bir kasabada geçen ve kendileri için hayati değerdeki bir şeyleri arayan insanların öyküsünü anlatan film, yönetmenin doğup büyüdüğü köyün hikâyesi. 'Arama Moturu'nun, önceki filmleri 'Mommo: Kız Kardeşim' ve 'Meryem'le bir üçleme olduğunu belirten yönetmen şunları söyledi: "Mommo bir ağıttı ve Anadolu'nun bir melodisiydi. Meryem ise serbest ve isyankâr bozlaktı. Arama Motoru da bir oyun havası benim için. Ekiple toplanıp film çekmeye gittik. Hiçbir ön hazırlığımız yoktu. Elimde bir senaryo yoktu, tretman vardı ve genellikle doğaçlama gittik. En temel problemimiz kadın oyuncu bulmaktı. Kadın bulmak ve ikna etmekte ciddi sıkıntılar yaşadık. Kimse eşini, kardeşini filmde oynatmak istemiyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Portakal'ın renkli yüzleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN