Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayan Öğretmenlerden Resim Sergisi

Giriş Tarihi: 8.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Bayan Öğretmenlerden Resim Sergisi
(İHA) – Van’ın İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görev yapan bayan öğretmenler tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle resim sergisi açıldı.
Şişli Öğretmenevi bahçesinde gerçekleştirilen resim sergisine Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Yurt-Kur Müdürü Mehmet Bilici, Eğitim Bir-Sen Van İl Başkanı Süleyman Şakar, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Açılış öncesi konuşan Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Öncelikle bizim burada toplanmamıza vesile olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Resim Sergisi’ne tema olan bütün dünya kadınların gününü kutlarım. Her şeyiyle borçlu olduğumuz analarımız, ablalarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz ve dünyaya anlam katan değerli hanımefendiler, biz sizler için ne kadar emek sarf etsek, ne kadar çaba sarf etsek, sizin kıymetiniz ve yeriniz yanında çok anlamsız kalır. Bu nedenle dünya sizinle anlam bulmakta, değer kazanmakta ve sizinle hoş görülmektedir. Sizlerin olmadığı bir dünya gerçekten tatsız, tuzsuz ve anlamsızdır. Öğretmenlerimizi ince ve güzel düşüncelerinden dolayı tebrik ediyor, bu anlamlı güne anlam katan sergiyi hazırlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi
İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer ise, Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar öğretmenlerinden Recep Orgun, Çetin Temizay, Bülent Demir ve Fırat Dokay önderliğinde değişik branş öğretmenleri tarafından yapılan resimleri sergilediklerini ifade ederek, “Okullarımızda değişik branşlarda görev yapan öğretmenlerimizden Handan Cihan, Derya Ahmetoğlu, Nelin İçli, Özge Pak, Elif Yurtsever, Selma Aslıyüksek, Meltem Çibuk, Narin Gündüz, Sevim Orgun, Özgül Yılmaz, Zehra Gözmen, Ayşegül Bozer, Eda Kaya ve Mervenur Ferşadoğlu tarafından yapılan resimler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde sergilendi. Bizler de bugün onlara hem destek vermek hem günlerini kutlamak amacıyla buradayız. Bu vesileyle bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” şeklinde konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Kadınlar Günü nedeniyle öğretmenler adına Sevim Organ’a gül takdimi ve kadınlar adına Filiz İdiz’e tablet bilgisayar hediye edildikten sonra sergi açılışını gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayan Öğretmenlerden Resim Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN