Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Bu Benim Eserim Proje Sergisi

Giriş Tarihi: 5.5.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
Van’da Bu Benim Eserim Proje Sergisi
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) işbirliği ile 10’uncusu gerçekleştirilen ‘Bu Benim Eserim’ proje yarışması’nın bölge sergisi açıldı.
Matematik ve fen bilimleri alanlarını kapsayan proje yarışmasında Van başta olmak üzere Ağrı, Batman, Bitlis, Hakkâri, Siirt, Şırnak ve Muş’tan toplam 50 proje sergilendi. Elite World Van Hotel’de düzenlenen serginin açılışına Tuşba Kaymakamı Musa Sarı, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç, ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Aydın Aydın ve öğrenciler katıldı.
Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Bölümü Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) Koordinatörü Garip Kızılkaya, bölge olarak 2 bin 171 proje başvurusunun yapıldığını ve üç aşamadan geçen projelerden sadece 50 tanesinin sergilenmeye hak kazandığını söyledi. 3 matematik ve 3 fen bilimleri olmak üzere toplam 6 projenin Türkiye finaline katılacağını dile getiren Kızılkaya, iki gün boyunca serginin ödül töreninin ise 7 Mayıs tarihinde yapılacağını sözlerine ekledi. Bu Benim Eserim Proje Koordinatörü Nurcan Alpaslan ise katılımın çok güzle olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Serginin açılış kurdelesini kesen protokol, daha sonra projelerin yer aldığı stantları tek tek gezerek, öğrencilerden bilgiler aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van’da Bu Benim Eserim Proje Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN