Muradiye’de ‘Eski Türkiye’ Gazetesi Dağıtımı

Giriş Tarihi: 25.5.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 11:00
Muradiye’de ‘Eski Türkiye’ Gazetesi Dağıtımı
(İHA) – Van’ın Muradiye ilçesinde, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından ilçenin dört bir yanında ‘Eski Türkiye’ gazetesi dağıtılıyor.
AK Parti Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı tarafından “Haydi Gel Bizimle Ol” projesi kapsamında hazırlanan ‘Eski Türkiye’ gazetesinin dağıtımına Muradiye’de de başlandı. Söz konusu gazetede 1980 ve 90’lı yıllarda Türkiye’nin içinde bulunduğu buhranlı dönemler, özellikle koalisyon döneminde ülkede yaşanan siyasi, ekonomik, kültürel ve sanatsal sıkıntılar belgelerle ortaya konuluyor. Tüm Türkiye’de eş zamanlı başlatılan ‘Eski Türkiye’ gazetesinin dağıtımı, Muradiye de özellikle gençler ve yaşlılar tarafından büyük ilgi görüyor,
AK Parti Muradiye Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Yay, seçim dönemine kadar gazetelerin ilçe ve mahallelere dağıtılacağını belirterek; “Gazetemiz insanlara eski karanlık günleri hatırlatıp şimdiki güzel günlerimize dört elle sarılmamızı ve bırakmamamızı anlatmayı amaçlıyor, Çünkü genç arkadaşlarımız eskiden neler yaşandığını bilmiyor. 2002 yılı öncesi çalışanların sürekli ezildiği, parası olanın faizle parasına para kattığı bir Türkiye vardı. Bu dönemlerde iş adamları intihar etmişti. Biz gençlik için önümüzde karanlık günler vardı. Ülkeden umudunu kesmiştik. İnsanlar işini kaybederken biz nasıl iş bulabilirdik ki. 2002’den sonra ise AK Parti iktidarı ile istikrarlı günler başladı. Ayrımcılık kalktı, üniversiteler güzelleşti, burslar arttı. Bizler cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi dünyada ilk on devlet arasında görmek istiyoruz. Bunun için de siyasi istikrarı korumak gerekir. Bizde ak davanın en genç neferleri olarak bu durumu bir borç olarak biliyor, üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Bütün azmimiz, çabamız, büyüyen ve gelişen Türkiye ve Van içindir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muradiye’de ‘Eski Türkiye’ Gazetesi Dağıtımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN