Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çatak’ta ‘Sen Türkünü Söyle’ Yarışması

Giriş Tarihi: 27.5.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 13:44
Çatak’ta ‘Sen Türkünü Söyle’ Yarışması
’ın Çatak ilçesindeki Atatürk ilk ve Ortaokulu öğrencileri arasında ‘Sen Türkünü Söyle’ yarışması düzenlendi.
Atatürk ortaokulu konferans salonunda düzenlenen yarışmaya İlçe Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, Cumhuriyet Savcısı İsmet Tan, Hakim Mustafa Erkan Aydoğdu, Emniyet Amiri Niyazi İnanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, okul müdürleri öğretmenler ve veliler katıldı. Atatürk Ortaokulu müzik öğretmeni İlhan Ücek ve Cumhuriyet Ortaokulu müzik öğretmeni Volkan Yapıcıoğlu tarafından düzenlenen ve 115 öğrencinin katıldığı ‘Sen Türkünü Söyle’ yarışmasında 16 öğrenci finale kaldı. Heyecanlanan bazı öğrencilere Kaymakam Uhut Emre Koyuncu destek verirken, yarışmanın jüri üyeliğini ise protokol üyeleri yaptı.
Yarışma sonunda konuşan okul müdürü Hamdi İnan, öğrencilerin sosyalleşmeleri, heyecanlarını bastırmaları, özgüvenlerini yüksek tutmaları adına ve türkü geleneğini küçük yaşlardan itibaren yaşatmak için yarışmanın düzenlendiğine vurgu yaptı.
Yarışmanın finalinde dereceye giren ilk üç öğrenciye bağlama hediye edildi. Hediyelerini protokol üyelerinden alan öğrenciler, programı hazırlayan öğretmenleri ve protokol üyeleri ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekildiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çatak’ta ‘Sen Türkünü Söyle’ Yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN