Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küresünni Aşiretinden AK Parti’ye Ziyaret

Giriş Tarihi: 5.6.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 6.6.2015 02:42
Küresünni Aşiretinden AK Parti’ye Ziyaret
’daki Küresünni aşiretinin mensupları, AK Parti seçim bürosunu ziyaret ettiler.
Bir sure önce seçimleri boykot edip sandığa gitmeyeceklerini açıklayan Küresünni aşireti mensupları, boykotlarını sona erdirerek genel seçimde yeniden AK Parti’yi desteklediklerini açıkladılar. AK Parti seçim bürosunu ziyaret eden aşiret mensupları, Milletvekili Burhan Kayatürk, milletvekili adayı Faruk Alpaslan, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, İl Başkanı Av. Zahir Soğanda ve partililerce karşılandılar. Burada konuşan AK Parti Van İl Başkanı Soğanda, AK Parti seçmeninin sandığa gitmemesinin 2009 ve 2014 yerel seçimlerde zararlarını gördüklerini ifade ederek, bu boykotun sona ermesinin kendilerini ve AK Parti seçmenini çok mutlu ettiğini ifade etti. Soğanda, “Bazı provakatörler Küresunni mensuplarını kışkırtarak partimize karşı düşmanlık oluşturmaya çalışıyorlar. Benim açıklamalarım Küresünni’lere çarptırılarak deklare edilmeye çalışılmıştır. Keskin sirke küpüne zarar şeklindeki söz, bazı kesimlerce Küresünni��lere atılan bir laf olarak gösterilmeye çalışılmıştır. Küresünni kardeşlerimizi bizler hiç bir zaman yok saymadık, sayamayız da” dedi.
Küresünnili AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ebubekir Kaçmaz ise, AK Parti’ye bir küskünlüklerinin olmadığını ve her zaman dava bilinci içerisinde olduklarını belirtti. Kaçmaz, “Bizler AK Parti’den hiçbir zaman ayrılmadık ki katılalım. Bizler AK Parti bayrağı altında olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
Milletvekili adayı Faruk Alpaslan da, AK Parti milletvekili adaylarının Küresünni’lerin hizmetinde olacaklarını ifade etti.
Milletvekili Kayatürk ise, Küresünni’lere karşı yaptıkları hatayı kabul ettiklerini belirtti. Kayatürk, “Ben listede bir Küresünni, bir de Buruki aşireti mensuplarından olmasını isterdim. Fakat baktığımızda bizim İpekyolu Gençlik Kolları Başkanımız, Tuşba Belediye Başkan Yardımcımız, il yönetim kurulu üyelerimizin birçoğu Küresünni aşiretinin mensuplarıdır. İnsanlar milletvekili adaylık listesinin Burhan Kayatürk ve Zahir Soğanda tarafından hazırlandığını söylüyorlar. Dinim, nikahım üzerine yemin ederim ki bu listeyi Burhan Kayatürk ve Zahir Soğanda hazırlamamıştır” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küresünni Aşiretinden AK Parti’ye Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN